مدیر کل مستعفی دفتر موسیقی وزارت ارشاد: حضورم موثر نبود

پیروز ارجمند، مدیرکل سابق دفتر امور موسیقی وزارت ارشاد ایران که روز گذشته (یکشنبه) استعفا کرد گفته است که کناره‌گیری کرده چون به این نتیجه رسیده که حضورش "موثر" نیست و به عنوان مدیرکل، "نقش حاکمیتی" ندارد.

آقای ارجمند در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا گفت که "نبود استراتژی معین و مشخص در عرصه‌ سیاستگذاری موسیقی و حدود اختیارات" از مشکلات او بوده و آن را "یک آفت" در دفتر موسیقی خواند.

آقای ارجمند به عنوان مسئول صدور مجوز کنسرت‌های موسیقی، منتقد لغو کنسرت‌های مجوزدار توسط نهادهای دیگر از جمله قوه قضاییه و نیروی انتظامی بود.

دفتر موسیقی وزارت ارشاد همچنین مسئول صدور مجوز برای برای آلبوم‌های موسیقی بود که تعدادی از آنها با وجود داشتن مجوز پس از توزیع با مشکل روبه‌رو شدند.

او در این باره گفت: "شما به‌عنوان مدیرکل به یک اثر مجوز می‌دهید و اتفاقی نمی‌افتد بعد به اثر مشابه‌ هم مجوز می‌دهید، دچار مشکل می‌شوید. آدم دچار تناقض می‌شود. هر نهادی نظر می‌دهد."

پیروز ارجمند، آهنگساز در دی ۱۳۹۲ با حکم علی مرادخانی، معاون هنری وزارت ارشاد به مدیریت دفتر موسیقی این وزارتخانه منصوب شد.

دوره ۲۰ ماه مدیریت او با فراز و نشیب‌های زیادی همراه بود و برخی از سیاست‌های او انتقاد اهالی موسیقی را در پی داشت.

در پی پذیرفته شدن استعفای آقای ارجمند، از سوی معاون هنری وزارت ارشاد، فرزاد طالبی، معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی دفتر موسیقی به سرپرستی این اداره منصوب شده است.

معاونت اجرایی اداره کل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد و معاونت تبلیغات سازمان زیباسازی شهرداری تهران از جمله مسئولیت‌های پیشین فرزاد طالبی بوده است.