سالار عقیلی از جشنواره موسیقی فجر 'کنار گذاشته شد'

حمیدرضا نوربخش، مدیر سی‌ویکمین دوره جشنواره موسیقی گفته است که بر اساس تصمیم "شورای نظارت جشنواره فجر"، سالار عقیلی، خواننده موسیقی سنتی ایرانی به دلیل حضور در تلویزیون من‌وتو از جدول این دوره از جشنواره حذف خواهد شد.

آقای نوربخش به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا گفت: "از آنجا که سالار عقیلی با حضور در یک شبکه ماهواره‌ای غیرمجاز، قوانین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را نقض کرده است، بنابراین بر اساس تصمیم دفتر موسیقی، این هنرمند از جدول سی‌ویکمین دوره جشنواره موسیقی فجر حذف خواهد شد."

قرار بود گروه موسیقی "وزیری" به سرپرستی کیوان ساکت و خوانندگی سالار عقیلی در ۲۳ بهمن ماه روی صحنه برود، اما سالار عقیلی خواننده این گروه در این اجرا نخواهد بود و کیوان ساکت از خواننده ای دیگر استفاده می کند.

حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد پیشتر گفته بود که تا زمان بازگشتن آقای عقیلی از سفر، عدم حضور او در جشنواره فجر قطعی نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، آقای نوش‌آبادی گفته بود که درباره حضور سالار عقیلی در سی‌ویکمین دوره جشنواره موسیقی فجر هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده، چون به گفته او ابتدا باید ابعاد این اتفاق بررسی شود.

او در نشستی خبری گفت: "بر اساس آخرین هماهنگی که بنده با شخص وزیر ارشاد داشته ام، هرگونه تصمیم گیری در خصوص فعالیت های آتی این هنرمند باید در سطح کلان‌تر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اتخاذ شود."

سالار عقیلی که برای اجرای کنسرت به لندن سفر کرده است، در استودیوی تلویزیون "من‌وتو" حاضر شد و در یکی از برنامه‌های این شبکه ماهواره‌ای به گفت‌وگو نشست.

حضور او در این برنامه با واکنش منفی رسانه‌های محافظه‌کار در ایران روبه‌رو شد.

همچنین گزارش شده که در پی این ماجرا وضعیت پخش صدای او در تیتراژ سریال "معمای شاه" که اکنون از تلویویون ایران پخش می‌شود نامشخص است.