بازی کامپیوتری 'نجات حاج احمد' طراحی می‌شود

خبرگزاری‌ فارس گزارش داده‌ است که در ایران یک بازی کامپیوتری با نام "حاج احمد" با موضوعیت نجات احمد متوسلیان از زندان‌های اسرائیل طراحی و روانه بازار می‌شود.

مهدی خزاف، مدیر پروژه طراحی و تولید این بازی به فارس گفته است: "شخصیت اصلی بازی یک سردار ایرانی است که با احمد متوسلیان در زمان جنگ تحمیلی همرزم بوده است و هم اکنون در سوریه مشغول عملیات مستشاری است."

به گفته آقای خزاف فرمانده ایرانی که قهرمان بازی است، در ابتدای بازی در محاصره داعش گرفتار شده و سپس به اسرائیل تحویل داده می‌شود. او در زندان متوجه می‌شود که احمد متوسلیان، از فرماندهان اولیه سپاه هم در اسرائیل زندانی است. داستان بازی حول تلاش فرمانده ایرانی برای آزادی خودش و احمد متوسلیان می‌گذرد.

احمد متوسلیان از فرماندهان سپاه پاسداران بود و در عملیات آزادی خرمشهر در سال ١٣٦١ نقش داشت. آقای متوسلیان به عنوان وابسته نظامی سفارت ایران در بیروت به لبنان رفت، جایی که به همراه سه ایرانی دیگر (کاردار و کارمند سفارت و عکاس ایرنا) ناپدید شد.

با گذشت بیش از سه دهه سرنوشت این چهار نفر هنوز مشخص نیست. برخی منابع می‌گویند که این افراد پس از دستگیری توسط شبه‌نظامیان فالانژ در لبنان کشته شدند، اما برخی مقام‌های ایرانی می‌گویند این چهار نفر در اسرائیل زندانی هستند.

ساخت بازی با موضوع آزادی احمد متوسلیان در موسسه‌ای به نام مصاف انجام می‌شود که علی اکبر رائفی پور مدیر آن است. آقای رائفی پور سخنرانی‌هایی در نقد علوم اجتماعی و همچنین نظراتی درباره نقش تشکیلات فراماسونری در اداره امور جهان دارد.

مدیر پروژه بازی "حاج احمد" در معرفی موسسه مصاف گفته است: "اصل کار آن مبارزه با صهیونیسم و اومانیسم است و با توجه به اهمیت عمل انتظار فرج، موسسه از سال ۱۳۹۱ بطور رسمی فعالیت خود را در زمینه دشمن شناسی و مهدویت" آغاز به کار کرده است.