پژو قصد دارد 'سالانه ۳۰۰ هزار خودرو در ایران بفروشد'

خط تولید پژو

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

پژو سیتروئن می‌خواهد بعد از تحریم‌ها دوباره به بازار ایران برگردد

شرکت فرانسوی پژو سیتروئن اعلام کرده است که قصد دارد در سال آینده میلادی ۳۰۰ هزار خودرو در ایران بفروشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز مدیران این شرکت همچنین گفته‌اند که امیدوارند در شش ماه آینده هم ۱۵۰ هزار خودرو در ایران بفروشند.

پژو سیتروئن که پیش از تحریم‌های هسته‌ای بزرگ‌ترین فروشنده خودرو در ایران بود، قصد دارد با قراردادهای تازه فروش خود را به سطح قبل از سال ۲۰۱۲ و قطع روابط تجاری با ایران برگرداند.

فروش پژو پیش از خروج از ایران به رکورد ۴۸۵ هزار خودرو در سال رسیده بود که حدود ۳۰ درصد بازار خودروی ایران را تشکیل می‌داد.

کارلوس تاوارز، مدیر عامل پژو در نمایشگاه خودرو پاریس از سفر هفته آینده خود به ایران خبر داد و همچنین گفت محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران امروز پنج‌شنبه ۲۹ سپتامبر (۸ شهریور) در پاریس با مسئولان پژو دیدار می‌کند.

رویترز در گزارش خود یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی پژو برای بازگشت به بازار ایران را رقابت با خودروسازان چینی دانسته که موفق شده‌اند در زمان تحریم جای خود را در بازار ایران پیدا کنند.

آقای تاوارز این سفرها را آغازی برای اجرای قراردادهای اخیر دو طرف خوانده است.

پژو در حدود دو ماه پیش کلیات قراردادی را با شرکت سایپا، شریک ایرانی خود امضا کرد که بر اساس آن قرار شد ۳۰۰ میلیون یورو برای تحقیقات و تولید سه مدل جدید خودروی سیتروئن در ایران سرمایه‌گذاری کند.

یک ماه قبل از آن هم پژو سیتروئن قراردادی را برای ساخت خودروی پژو در ایران با ایران خودرو امضا کرده بود.

بیشتر بخوانید: پژو 'بیش از ۴۰۰ میلیون یورو غرامت غیرنقدی می‌دهد