فروش خودروهای رنو در ایران 'در شش ماه دو برابر شده است'

رنو کپچر عرضه شده در بازار ایران حق نشر عکس AFP
Image caption رنو کپچر عرضه شده در بازار ایران

شرکت خودروسازی رنو فرانسه می‌گوید در شش ماه اول سال جاری میلادی با فروش بیش از ۶۸ هزار خودرو در بازار ایران ، فروش محصولاتش در این بازار دو برابر شده است.

این خودروساز در گزارشی از عملکرد شش ماهه اول سال جاری میلادی (ژانویه - ژوئن) گفته است در این مدت حدود یک میلیون و ۸۸۰ هزار خودرو در سراسر جهان به فروش رسانده که بیش از ۱۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

به گفته رنو افزایش ۱۰۰ درصدی فروش در ایران باعث شده خودروهای این شرکت فرانسوی حدود ۹ و هشت دهم درصد از سهم بازار داخلی خودرو از آن خود کنند.

به گفته رنو موفقیت مدل‌های تندر و ساندروی رنو در ایران نقش اصلی را در افزایش فروش داشته است. این دو محصول توسط شرکت خودروسازی سایپا عرضه می‌شود.

در این مدت تعداد خودروهای فروخته شده رنو در ایران بیشتر از کشورهایی مثل بریتانیا بوده است.

این خودروساز فرانسوی در گزارش سالانه خود که ژانویه ۲۰۱۷ منتشر شد از افزایش ۱۱۰ درصدی فروش محصولات خود در ایران در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) خبر داده بود.

در سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۰۸۵۰۰ خودروی رنو در ایران فروخته شد.

گزارش شرکت خودروسازی رنو

شش ماهه اول سال ۲۰۱۷

۶۸۳۶۵

تعداد خودروی فروخته شده در ایران

  • ۹/۸ درصد سهم فروش رنو از بازار داخلی ایران

  • ۱۰۰/۳ درصد افزایش فروش خودروی رنو در ایران

بر اساس گزارش جدید رنو، پس از فرانسه، کشورهای روسیه، ایتالیا و آلمان بیشترین خریداران رنو در این مدت بوده‌اند.

تیری کوسکاس، مدیر فروش رنو گفته است: " استراتژی ما درباره توسعه جغرافیایی کماکان نتیجه‌بخش بوده است."

در بازار آفریقا، خاورمیانه و هند که ایران هم در این دسته جای گرفته است شماره گذاری خودروهای رنو بیش از ۱۹ درصد رشد داشته است.


سنگ بنای افزایش فعالیت رنو در ایران توافقنامه‌ای بود که این خودروساز فرانسوی کمتر از یک سال پیش برای سرمایه‌گذاری مشترک با سازمان گسترش و نوسازی ایران (ایدرو) امضا کرد که پس از اجرای توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های بزرگ جهانی انجام شد .

افزایش فروش خودروهای رنو در شش ماه اول سال ۲۰۱۷ در حالی است که شرکت فولکس واگن آلمان هم اخیرا گفته پس از ۱۷ سال غیبت، به بازار ایران بر‌می‌گردد.

این غول خودروسازی که سازنده محصولاتی نظیر آئودی، پورشه و اشکوداست گفته که از ماه اوت سال جاری (حدود دو ماه دیگر) فروش خودرو به ایران را آغاز خواهد کرد.

فروش محصولات فولکس به ایران پس از امضای قرارداد اخیر این شرکت با گروه صنعتی "ماموت خودرو" در ایران انجام خواهد شد.

به گفته این خودروساز در ابتدا خودروهای پاسات و تیگوان وارد ایران خواهند شد.