پلی‌بوی پیشنهاد خرید 'قبول می کند'

فروش محصولات پلی بوی کاهش یافته و این موسسه هزینه فراوانی را صرف تغییر ساختار خود کرده است
توضیح تصویر،

فروش محصولات پلی بوی کاهش یافته و این موسسه هزینه فراوانی را صرف تغییر ساختار خود کرده است

موسسه پلی بوی (PlayBoy) برای فروش یکجای کل موسسه اعلام آمادگی کرده است.

این مسئله پس از به ثبت رسیدن ضرری عمده در طی سه ماه گذشته اعلام شد.

پلی بوی انترپرایزز که بیشتر بخاطر مجله معروف آن شناخته می شود در سه ماه پایانی سال 2008 در بیلان مالی خود 145.7 میلیون دلار ضرر بر جای گذاشت.

این در حالی است که در دوره مشابه در سال گذشته تراز مالی این موسسه ضرری تنها به اندازه 1.1 میلیون دلار را نشان می داد.

این شرکت دلیل ضرر فعلی را صرف 157 میلیون دلار برای تغییر ساختار و دیگر هزینه هایی دانست که دائمی و ممتد نیستند، با این حال کاهش 14 درصدی کارمندان این موسسه در سال 2008 از نشانه های ضعف مالی آن قلمداد شده است.

عامل اصلی تاثیر گذار بر روند نزولی پلی بوی کاهش مخاطبان در شرایط بد اقتصادی در آمریکا بوده است.

در طی سه ماه پایانی سال 2008 در آمد این موسسه 69.8 میلیون دلار بود که نسبت به دوره مشابه در سال 2007 به میزان 19 درصد کاهش نشان می دهد.

در ماه های اخیر تغییرات عمده ای در هیئت مدیره آن رخ داده که مهمترین استعفای کریستی هفنر (دختر هیو هفنر بنیانگذار این موسسه) مدیر عامل موسسه در ماه دسامبر 2008 بود.

جروم کرن رئیس و مدیر عامل موقت پلی بوی تلویحا و در تاکید بر اهمیت بازنگهداشتن مجاری اصلی درآمد در بقاء این موسسه گفت: "با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی فعلی واضح است که باید فعالیت های اصلی این موسسه ادامه پیدا کند."

او در جریان یک کنفرانس تلفنی با تحلیلگران امور اقتصادی و رسانه ای آشکار کرد که پیشنهادهای خرید موسسه پلی بوی را در نظر می گیرد و گزینه تغییر جهت استراتژیک در مورد مجله معروف خود را نیز بررسی خواهد کرد.