مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران تغییر کردند

از آقای کاردر به عنوان یکی از مدیران نفتی ایران نام برده می‌شود که پس از پایان تحریم‌ها علیه صنعت نفت ایران، نقشی کلیدی در بازگرداندن شرکت های بین‌المللی به این کشور داشته
توضیح تصویر،

از آقای کاردر به عنوان یکی از مدیران نفتی ایران نام برده می‌شود که پس از پایان تحریم‌ها علیه صنعت نفت ایران، نقشی کلیدی در بازگرداندن شرکت های بین‌المللی به این کشور داشته

مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران تغییر کرده‌اند و علی کاردر که پیش از این معاون سرمایه‌گذاری و تأمین منابع مالی شرکت ملی نفت بوده، مدیر عامل جدید این شرکت شده است.

از آقای کاردر به عنوان یکی از مدیران نفتی ایران نام برده می‌شود که پس از پایان تحریم‌ها علیه صنعت نفت ایران، نقشی کلیدی در بازگرداندن شرکت‌های بین‌المللی به این کشور داشته است.

تغییر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به دنبال انتخاب اعضای جدید هیئت مدیره این شرکت در روز یکشنبه بیست و سوم خرداد (۱۲ ژوئن) صورت گرفته است.

این انتخاب بر اساس اساسنامه جدید شرکت ملی نفت ایران است که هشتم خردادماه از سوی حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران برای اجرا ابلاغ شده بود.

مدیرعامل پیشین شرکت ملی نفت، رکن‌الدین جوادی از شهریور ۱۳۹۲ (به فاصله کوتاهی از آغاز ریاست جمهوری آقای روحانی و شروع وزارت آقای زنگنه) این سمت را در اختیار داشت.

در ماه‌های اخیر گزارش‌هایی درباره اختلاف آقای جوادی با وزیر نفت بر سر قراردادهای جدید نفتی ایران منتشر شده بود. خود آقای زنگنه هم در اظهارات اخیر خود وجود برخی از مخالفت‌ها با این قرارداد از داخل شرکت ملی نفت را تأیید کرده بود.

آقای جوادی با حکم وزیر نفت، معاون این وزارتخانه در امور نظارت بر منابع هیدروکربوری شده است.

وزیر نفت در حکم جدید آقای جوادی تأکید کرده که او خود تمایلی به ادامه کار در شرکت ملی نفت نداشت، اما دوره مدیریت او را به دلیل وجود تحریم‌ها "یکی از سخت‌ترین دوران‌های حیات شرکت ملی نفت ایران" خوانده و از او تمجید کرده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت به پیشنهاد وزیر نفت، انتخاب اعضای هیئت مدیره و در نهایت حکم وزیر منصوب می‌شود و در سلسله مراتب اداری، معاون وزارت نفت ایران است.

تغییرات صورت گرفته در شرکت ملی نفت ایران در حالی است که دولت ایران امیدوار است با اصلاح قراردادهای جدید نفتی، جذابیت طرح‌های نفتی و گازی این کشور را برای مناقصه‌های بین‌المللی افزایش دهد.

صنعت نفت ایران نیازمند سرمایه‌گذاری و فناوری به روز است و ایران امیدوار است جذب سرمایه‌گذاری کلان خارجی را قبل از پایان سال جاری میلادی سرعت بدهد.

__________________________________

اعضای جدید هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران:

  • بیژن زنگنه، وزیر نفت
  • علی کاردر مدیرعامل
  • محسن قمصری، مدیر امور بین الملل
  • غلامرضا منوچهری، معاون امور توسعه و مهندسی
  • اصغر هندی، مشاور حقوقی و بین الملل وزیر نفت
  • قدیر موحد زاده، مدیر امور مالی
  • محسن پاک نژاد، عضو علی البدل اول

__________________________________