BBCPersian.com
  •    راهنما
تاجيکستان
پشتو
عربی
آذری
روسی
اردو
 
به روز شده: 15:45 گرينويچ - دوشنبه 14 آوريل 2008 - 26 فروردین 1387
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد   صفحه بدون عکس
نگرانی از کاهش تولید گندم در ایران
 

 
 
گندم
ایران سالانه حدود 15 میلیون تن گندم تولید می کند که نزدیک به 11 میلیون تن آن از طریق دولت و با قیمت تضمینی خریداری می شود
همزمان با ابراز نگرانی سازمان های جهانی نسبت به افزایش قیمت غلات در جهان، دولت ایران قیمت خرید گندم از کشاورزان را افزایش داده است.

دولت برای تشویق کشاورزان به کشت گندم هر ساله قیمتی تعیین و با آن قیمت گندم تولیدی کشاورزان را به صورت تضمینی خریداری می کند اما به نظر می رسد در سال جاری به دلیل افزایش قیمت جهانی گندم و بروز خشکسالی در ایران، دولت این کشور ناچار شده قیمت خرید تضمینی را افزایش دهد.

مجید پارسانیا، معاون وزیر بازرگانی ایران، در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفته است که قیمت خرید تضمینی گندم معمولی از کشاورزان از کیلویی 225 تومان در سال گذشته به 280 تومان در سال جاری افزایش یافته است.

این افزایش قیمت در حالی صورت گرفته که بنا به گفته آقای پارسانیا به دلیل کاهش نزولات جوی و خشکسالی، احتمال کاهش تولید کشت دیم گندم وجود دارد و پیش بینی می شود این مسئله در تولید آن حدود 30 تا 40 درصد تاثیر داشته باشد.

بر اساس گزارش های رسمی، میزان بارندگی در ایران به شدت کاهش پیدا کرده و در سال جاری 120 شهر و 6 هزار روستا با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه خواهند شد.

نان به عنوان مهمترین ماده غذایی در سبد خانوارهای ایرانی است و بخش عمده نان مصرفی به شکل سنتی و در انواع مختلفی نظیر بربری، سنگک، تافتون و لواش تولید می شود. بر اساس گزارش ها نزدیک به 30 درصد نان تولیدی به دلیل کیفیت نامطلوب دور ریخته می شود و هدف از اجرای این طرح جلوگیری از حجم گسترده ضایعات نان است

ایران سالانه حدود 15 میلیون تن گندم تولید می کند که نزدیک به 11 میلیون تن آن از طریق دولت و با قیمت تضمینی خریداری می شود.

ایران تا چهار سال پیش در زمره بزرگترین وارد کنندگان گندم قرار داشت و بعد از آن در تولید گندم به خودکفایی رسید اما پیش بینی می شود که امسال بین سه تا شش میلیون تن از تولید محصول گندم کاسته شود.

ایران در سال گذشته دو هزار و 600 میلیارد تومان (حدود دو میلیارد و 800 میلیون دلار) یارانه برای تولید گندم و نان اختصاص داد و پیش بینی می شود با توجه به افزایش قیمت خرید تضمینی گندم و افزایش قیمت این محصول در جهان، امسال این رقم افزایش پیدا کند.

حذف یارانه ها

یارانه گندم و آرد در حالی افزایش می یابد که دولت ایران درصدد است تا با اصلاح ساختار اقتصادی از حجم یارانه ها بکاهد.

مقامات دولتی می گویند که ایران سالانه 90 هزار میلیارد تومان (معادل 100 میلیارد دلار) یارانه پرداخت می کند که بخش عمده ای از این یارانه ها به انرژی اختصاص دارد.

دولت درصدد است یارانه را حذف و آن را به صورت نقدی در اختیار خانواده های ایرانی بگذارد.

این طرح با مخالفت های گسترده ای مواجه شده و بسیاری نگرانند که با حذف یارانه ها، اقشار کم درآمد تحت فشار شدید قرار بگیرند.

دولت هنوز برنامه خود را علنی نکرده اما گفته می شود که برنامه حذف یارانه ها و هدفمند کردن آنها، مواد غذایی نظیر گندم و آرد را در بر نمی گیرد.

طرح ساماندهی گندم، آرد و نان با هدف متوقف کردن پرداخت یارانه نان و جایگزینی آن با پرداخت مستقیم یارانه به قشرهای محروم از هفت سال پیش مطرح بوده اما چون جمعیت زیر خط فقر شناسایی نشده اند، این طرح اجرا نشده است.

به گفته کارشناسان تولید گندم تنها مشکل ایران نیست و این کشور باید فعلا به فکر بهبود کیفیت نان باشد و حذف یارانه نان را به شناسایی افراد زیر خط فقر موکول کند زیرا بیشتر از یک چهارم گندم تولید شده به دلیل ارزان بودن با پخت نامناسب نان از گردونه مصرف انسان خارج می شود و به صورت ضایعات و خوراک دام در می آید.

گرانی نان

قیمت نان در ایران از سال 1383 ثابت بوده ولی نانوایان بارها نسبت به آن اعتراض کرده اند.

گزارش هایی از افزایش قیمت نان در برخی مناطق منتشر شده است و در برخی نانوایی ها قیمت نان نسبت به سال گذشته گرانتر عرضه می شود.

اکثر نانوایان راه حل هایی برای افزایش قیمت نان پیدا کرده اند به طور نمونه نانوایی های بربری برای افزایش قیمت نان، مقداری کنجد به آن اضافه می کنند و نان بربری 100 تومانی را به قیمت 150 تومان می فروشند.

برخی نانوایی ها هم می گویند که از آرد یارانه ای استفاده نمی کنند و چون آرد را به قیمت آزاد می خرند برای همین قیمت آنها گاه چند برابر قیمت نان در بقیه نانوایی هاست.

به گفته نانوایان، عرضه نان به قیمت ثابت سال 83 دیگر امکان پذیر نیست چون حقوق کارگران نانوایی و دیگر هزینه های تولید افزایش یافته و آنها با قیمت های فعلی دیگر قادر به ادامه فعالیت نیستند.

برآوردها نشان می دهد که هزینه نیروی انسانی در قیمت نان حدود 75 درصد است و نقش اساسی در قیمت نان دارد.

به گفته برخی کارشناسان ثابت ماندن قیمت نان باعث کاهش بیشتر کیفیت نان شده و به علت افزایش هزینه ها، تولید نان غیر اقتصادی شده است.

طرح تولید نان صنعتی

ایران از مدتها پیش درصدد است تا با اجرای طرح صنعتی تولید نان، نانوایی های سنتی را تعطیل کند اما این برنامه هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و به نظر نمی رسد به این زودی عملی باشد.

اگر این طرح عملی شود نانوایان می توانند سهامدار کارخانه های صنعتی شوند و با دریافت مجوز تجاری نان صنعتی توزیع کنند.

نان به عنوان مهمترین ماده غذایی در سبد خانوارهای ایرانی است و بخش عمده نان مصرفی به شکل سنتی و در انواع مختلفی نظیر بربری، سنگک، تافتون و لواش تولید می شود.

بر اساس گزارش ها نزدیک به 30 درصد نان تولیدی به دلیل کیفیت نامطلوب دور ریخته می شود و هدف از اجرای این طرح جلوگیری از حجم گسترده ضایعات نان است.

 
 
گندم کشاورزی
ايران در توليد گندم به خود کفايی رسيد
 
 
مطالب مرتبط
بانک جهانی به جنگ گرانی مواد غذایی می رود
14 آوريل، 2008 | اقتصاد و بازرگانی
هشدار IMF درباره عواقب افزایش قیمت غذا
12 آوريل، 2008 | اقتصاد و بازرگانی
اخبار روز
 
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد   صفحه بدون عکس
 
 
   
 
BBC Copyright Logo بالا ^^
 
  صفحه نخست|جهان|ايران |افغانستان |تاجيکستان |ورزش |دانش و فن |اقتصاد و بازرگانی |فرهنگ و هنر |ویدیو
روز هفتم |نگاه ژرف |صدای شما |آموزش انگليسی
 
  BBC News >>|BBC Sport >>|BBC Weather >>|BBC World Service >>|BBC Languages >>
 
  راهنما | تماس با ما | اخبار و اطلاعات به زبانهای ديگر | نحوه استفاده از اطلاعات شخصی کاربران