خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

مهم‌ترین خبرها

دیدنی و شنیدنی

شمارش معکوس برای انتخاب نخست وزیر بریتانیا

یکی از رهبران ستاد هواداران خروج از اتحادیه اروپا، برنامه‌هایش را برای آینده بریتانیا اعلام کرده. مایکل گوو، وزیر دادگستری، یکی از پنج نامزد جانشینی دیوید کامرون به عنوان رهبر حزب محافظه‌کار و نخست‌وزیر بریتانیاست.

همه پرسی بریتانیا و اختلاف نظر خانواده ها

همه پرسی در بریتانیا نه تنها کشور را به دو قسمت تقسیم کرد بلکه اعضای خانواده ها را هم مجبور کرد در رای دهی مقابل هم بایستند.

نگرانی یونانی ها از رای بریتانیایی ها به خروج از اتحادیه اروپا

رای به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، نه تنها در این جزیره، بلکه هزاران کیلومتر دورتر، در سواحل دریای مدیترانه هم عده ای را نگران کرده است.

سرنوشت اسکاتلند پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا چیست؟

همزمان با ادامه موضع گیری ها به تصمیم بریتانیا مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا، دولت محلی اسکاتلند در صدد یافتن راهی برای حفظ جایگاه خود در اتحادیه اروپا است. وزیر اول دولت محلی اسکاتلند به همین دلیل به بروکسل سفر کرد. گفتگویی بشنوید با یاسمین میظر.

موارد اذیت مسلمان و اتباع اروپای شرقی در بریتانیا 'بیشتر' شده

نخست وزیر بریتانیا موارد اذیت و آزار خارجی ها را غیرقابل تحمل خوانده و گفته دولت بودجه بیشتری برای مقابله با آن اختصاص میدهد.

اروپا: اگر بریتانیا بازار اروپا را می خواهد باید تردد آزاد شهروندان را هم بپذیرد

برای اولین بار بعد از چهل سال، سران اتحادیه اروپا دور هم جمع شدند، بدون آنکه بریتانیا را راه بدهند. ۲۷ کشور باقی مانده در بروکسل گفت وگو کردند.

پس‌لرزه‌های همه‌پرسی: شورش در حزب کارگر، رجزخوانی اسکاتلند

پس لرزهای همه پرسی دربریتانیا ادامه دارد.نیکولا استرجن وزیر اول اسکاتلند گفته پارلمان اسکاتلند می تواند رای خروج را وتو کند.

چشم‌انداز رابطه آمریکا با بریتانیا و اتحادیه‌ اروپا

رایزنی ها درباره جگونگی همکاری بریتانیا و اتحادیه اروپا همچنان ادامه دارد؛ همزمان باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید درصورت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، این کشور برای تجارت با ایالات متحده در اولویت نخواهد بود. گفت‌وگویی با محسن میلانی.

پس لرزه های خروج بریتانیا؛ اتحادیه اروپا نگران که این آغازی باشد بر پایان یک رویا

آنچه جمعه شاهدش بودیم نقطه عطفی در تاریخ بریتانیا و اتحادیه اروپا محسوب می شود.