شرایط و مقررات استفاده از سایت

درباره شرایط

• هنگام استفاده از سایت فارسی بی بی سی شما با رعایت شرایط زیر موافقت می کنید. شرایط با نخستین استفاده شما از سایت بلافاصله قابل اجرا می شود.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید که به زبان انگلیسی است:

• با ارائه هر گونه متن، تصویر، طرح، ویدیو یا صدا به بی بی سی شما موافقت می کنید که حق استفاده از آن را به صورت مجانی به بی بی سی بدهید و بی بی سی به هر صورتی که بخواهد (از جمله با تغییر و تنظیم آن به دلایل عملیاتی و سردبیری) آن را استفاده کند، همچنین در رسانه های سرتاسر جهان (از جمله استفاده در سایت بی بی سی که مخاطبان جهانی آن را می بینند) از آن استفاده کند. در شرایط خاصی، بی بی سی ممکن است محتوای ارائه شده توسط شما را با نهادهای ثالث مورد اعتماد به اشتراک بگذارد.

• حق نشر در محتوای ارائه شده توسط شما، نزد شما باقی می ماند و این اجازه انحصاری نیست بنا بر این شما می توانید همچنان از محتوایی که به بی بی سی فرستاده اید، به هر صورتی که بخواهید استفاده کنید از جمله اینکه به دیگران اجازه دهید آن را استفاده کنند.

• به منظور اینکه بی بی سی بتواند از محتوای ارسالی شما استفاده کند، شما تایید می کنید که آنچه به بیبی سی می فرستید، کار خود شماست، افتراآمیز نیست و قوانین بریتانیا را نقض نمی کند. همچنین تایید می کنید که شما حق دارید اجازه استفاده از آن را به صورتی که در بالا آمده به بی بی سی بدهید و شما رضایت افرادی را که در کار ارسالی شما ممکن است مورد شناسایی قرار گیرند یا موافقت پدر و مادر یا ولی آنها را (در صورتی که زیر 16 سال دارند) جلب کرده اید.

• ما معمولا نام شما را همراه موردی که ارسال کرده اید می آوریم مگر آنکه شما نخواهید نامتان ذکر شود. ولی به دلایل عملیاتی و فنی، گاهی این امر میسر نیست. بی بی سی ممکن است به دلایل اداری یا تایید برخی موارد، یا در زمینه پروژه های خاص با شما تماس بگیرد. برای اطلاع از کلیه مواردی که ممکن است ما با شما تماس بگیریم لطفا به بخش "سیاست بی بی سی در زمینه حفظ حریم شخصی مراجعه کنید.

از پادکست رد شوید و به خواندن ادامه دهید
پادکست
صفحه ۲

در این برنامه با صاحب‌نظران درباره مسائل سیاسی و اجتماعی روز گفت‌ و‌ گو می‌کنیم.

پادکست

پایان پادکست

• لطفا هنگام تهیه مطلب، عکس، یا فیلم و صدا (که می خواهید برای بی بی سی ارسال کنید) خود را به خطر نیاندازید، از خطرات دوری گزینید و قوانین را نیز زیر پا نگذارید.

• اگر نمی خواهید اجازه ای را که در بالا به آن اشاره شده، واگذار کنید، لطفا فایل خود را برای بی بی سی نفرستید یا آن را با بی بی سی فارسی به اشتراک نگذارید.

• در مورد مواردی که به اخبار مربوط می شود، لطفا توجه کنید که موارد ارسالی شما ممکن است با شرکای رسانه ای بی بی سی در کشورهای مختلف به اشتراک گذاشته شود. منظور از شرکا، رسانه های معتبر خارجی هستند که در کار شما تغییر و تبدیلی ایجاد نخواهند نکرد. موارد ارسالی شما همچنین ممکن است با رسانه های بریتانیایی یا مطبوعات به اشتراک گذارده شود.

• اگر پرسشی درباره ارائه محتوا برای سایت بی بی سی دارید، لطفا بخش پرسش های متداول را نیز ببینید.

• برای شرکت در بعضی از بخش های سایت فارسی بی بی سی مانند بحث ها، ممکن است ثبت نام لازم باشد. در این موارد هر گونه اطلاعات شخصی که در سایت فارسی بی بی سی وارد می کنید، طبق سیاست بی بی سی در زمینه حفظ حریم شخصی، جمع آوری، نگهداری و استفاده خواهد شد.

مقررات انجمن ها

• وقتی در انجمن های آنلاین سایت بی بی سی فارسی شرکت می کنید، با شرایط مرتبط که در زیر می آید، باید با شرایط زیر موافق باشید:

۱. درباره اظهارنظرهای شما:

- اظهارنظرها باید مودبانه و با زبان مناسب نوشته شود.

نظرها اخلالگرانه، توهین آمیز و برخورنده نباشد.اظهارنظرها باید سازنده با لحنی مناسب نوشته شود، نه با نیت بد یا برای آزردن دیگران.

نظرات نباید شامل موردی غیرقانونی یا اعتراض برانگیز باشد: موارد غیرقانونی، آزاردهنده، افتراآمیز، توهین آمیز، تهدیدآمیز، مخرب، مستهجن، ضددین، شامل اشارات جنسی، نژادپرستانه یا به هر صورت اعتراض برانگیز قابل قبول نیست.

- شکیبا باشید: کاربران از سنین مختلف با توانایی های گوناگون ممکن است در انجمن های سایت بی بی سی شرکت جویند.

- ارسال اسپم (هرزنامه) یا موارد غیرمتبط با موضوع بحث ممنوع است: ما نمی توانیم نظرهای یکسان یا شبیه هم را که به دفعات ارسال شده باشد را بپذیریم. لطفا نظر خود را برای یک موضوع بحث یک بار ارسال کنید.

- تبلیغات یا ارسال آگهی ممنوع است.

- لطفا نظرات خود را به خط و زبان فارسی بنویسید.

- جعل هویت ممنوع است. لطفا خودتان را به عنوان شخصی دیگر معرفی نکنید. اگر نمی خواهید نام کاملتان درج شود، تنها از اسم کوچک استفاده کنید ولی نام اشخاص دیگر را استفاده نکنید.

- نام کاربری شما نیز نباید شامل کلمات نامناسب (بی ادبانه یا توهین آمیز) باشد.

- لطفا نشانی اینترنتی (یو آر ال) در نظرات خود نیاورید.

- سوء استفاده از صندوق شکایات قابول قبول نیست. اگر فردی از این امکان به نحو شایسته استفاده نکند، بی بی سی ممکن است اقدام به لغو حساب او کند.

۲. حساب شما در بی بی سی

اگر فردی به منظور اخلال در بحث های وبسایت یا آزاد سایر شرکت کنندگان در بحث اقدام به ایجاد حساب های متعدد بکند، ممکن است همه حساب او لغو شوند. اگر در سایت بی بی سی ثبت نام می کنید، باید یک ایمیل معتبر وارد کنید که از آن به طور مرتب استفاده می کنید، چرا که ایمیل هایی به آن ارسال خواهد شد. حساب هایی که با ایمیل های اشخاس دیگر یا با ایمیلی های موقتی باز می شود، ممکن است بدون اخطار قبلی، لغو شوند.

بی بی سی این حق را برای خود قائل است که حساب کاربرانی را که به خاطر داشتن چند حساب، از سایت های پراکسی استفاده می کنند ببندد. همچنین هنگامی که فردی که در بریتانیا نیست خود را به عنوان کاربری بریتانیایی جا بزند یا به هر صورت در ارائه خدمات ما، ایجاد اخلال کند.

۳. امنیت:

توصیه می کنیم که اطلاعات شخصی درباره خود یا هر کسی دیگر را در انجمن های بی بی سی فاش نکنید.

۴. شرایط حقوقی:

نباید موارد افترا آمیز یا غیرقانونی در انجمن های سایت فارسی بی بی سی بگذارید. این موارد می تواند شامل متن، گرافیک، ویدیو، برنامه یا صدا باشد.

ارسال مطلب، عکس ، صدا یا تصویر برای انجمن های سایت فارسی بی بی سی به قصد انجام یک عمل غیرقانونی یا تبلیغ برای چنین عملی، اکیدا ممنوع است.

شما موافقت می کنید که در انجمن های سایت فارسی بی بی سی تنها مواردی را که کار اصلی خودتان است به اشتراک بگذارید یا بفرستید. شما نباید حقوق بی بی سی یا نهادهای ثالث را نقض کنید یا اینکه مرتکب سرقت ادبی شوید. این حقوق شامل، حق نشر، نشانه های تجاری، رموز تجاری، حریم خصوصی، تبلیغات یا حقوق شخصی یا مالکیتی می شود.

۵. اگر زیر شانزده سال سن دارید:

لطفا از پدر و مادر یا ولی خود پیش از شرکت در انجمن های سایت فارسی بی بی سی اجازه بگیرد.

- هرگز اطلاعات شخصی خود یا دیگران را (مثلا مدرسه، شماره تلفن، نام کاملتان، نشانی منزل یا ایمیل) ذکر نکنید.

۶. در صورت نقض شدن این مقررات توسط شما:

هنگام شرکت در انجمن های سایت فارسی بی بی سی در صورت نقض این مقررات (یا مقررات دیگر مربوطه)، ممکن است ایمیلی از ما ردیافت کنید مبنی بر اینکه چرا نظر شما رد یا ویرایش شده است. این ایمیل شامل هشداری است که ادامه نقض قوانین منجر به لغو حساب شما خواهد شد.

این اقدام ممکن است شامل تعلیق موقت یا دائم شما از شرکت در انجمن های سایت فارسی بی بی سی باشد.

اگر شما موارد توهین آمیز یا نامناسب را برای سایت فارسی بی بی سی بفرستید یا در انجمن های سایت فارسی بی بی سی به اشتراک بگذارید، و یا در سرویس های سایت فارسی بی بی سی ایجاد اخلال کنید و بی بی سی این اقدامات را جدی در نظر بگیرد یا اینکه این اقدامات تکرار شود، بی بی سی ممکن است از اطلاعات موجود درباره شما استفاده کند تا اقدامات گفته شده را متوقف سازد. این امر شامل مطلع ساختن نهادهای ثالث مانند کارفرمای شما، مدرسه یا شرکتی است که شما از آنجا ایمیل گرفته اید.

بی بی سی حق خود می داند تا هر گونه مورد فرستاده شده را حذف کند یا برای بستن حساب خاصی اقدام نماید.

محدودیت مسئولیت بی بی سی

• اکثر محتوایی که در انجمن های بی بی سی چاپ می شود توسط مردم فرستاده شده است. اظهارنظرهایی که در این انجمن ها ابراز می شود متعلق به مردم است. نه بی بی سی یا بی بی سی ورلدواید. اگر غیر این باشد به روشنی گفته خواهد شد. نه بی بی سی و نه بی بی سی ورلدواید مسئولیتی در قبال محتوایی که توسط مخاطبان در انجمن های سایت فارسی بی بی سی یا هر سایت دیگر قابل دسترسی از طریق بی بی سی نصب می شود، ندارند. هر لینکی به سایت های دیگر از بی بی سی نشانه تایید محتوای آن توسط ما نیست و استفاده از آن سایت ها با مسئولیت خود شما خواهد بود.

• محتوای سایت فارسی بی بی سی از جمله اطلاعات موجود در آن، اسامی، عکس ها، لوگوها و نمادهای مربوط به بی بی سی یا بی بی سی ورلدواید، محصولات و خدمات آنها (یا نهادهای ثالث) در شکل موجود و به همان صورتی که هست، عرضه می شود. تا جایی که قانون اجازه می دهد، بی بی سی هیچ تضمین یا قولی را (که در قانون به صورت روشن یا تلویحی ذکر شده) نمی پذیرد، ازجمله تضمین های تلویحی در مورد (برخورداری از) کیفیت رضایتبخش، مناسب بودن برای یک منظور خاص، نقض نکردن حقوق چاپ و نشر، هماهنگ بودن، امنیت و صحت.

بی بی سی نمی تواند به موقع بودن، کامل بودن یا عملکرد وبسایت یا محتوای آن را تضمین کند. در حالی که ما تلاش خود را برای صحیح بودن محتوا در هنگام چاپ انجام می دهید، مسئولیتی را در مورد اشتباهات احتمالی، حدف شدن یا غلظ های موجود در وبسایت پذیرفته نمی شود.

• هیچ یک از موارد مندرج در قسمت "شرایط" مسئولیت بی بی سی را در قبال مرگ یا آسیب های شخصی هنگامی که اثبات شود به دلیل قصور بی بی سی بوده، محدود یا حذف نمی کند. با توجه به جمله قبلی، بی بی سی یا بی بی سی ورلدواید مسئول زیان ها و خسارت های زیر نخواهند بود (فرقی نمی کند این خسارت ها یا زیان ها پیش بینی شده، قابل پیش بینی، شناخته شده و غیره باشد): الف. از دست رفتن اطلاعات، ب. از دست رفتن درآمد یا سود مورد انتظار، پ. از دست رفتن کسب و کار، ت. از دست رفتن فرصت ها، ث. از دست رفتن حسن نیت یا آسیب دیدن حسن شهرت و آبرو، ج. زیان هایی که متوجه نهادهای ثالث می شود، چ. هر خسارتی- صرفنظر از شکل و حالت آن - که در نتیجه استفاده از سایت فارسی بی بی سی روی دهد، چه غیرمستقیم، چه به صورت پیامدی یا غیرمستقیم، چه به صورت خاص.

• بی بی سی و بی بی سی ورلدواید، تضمین نمی کنند که عملکرد سایت فارسی بی بی سی به صورت مداوم یا بدور از خطا باشد، یا اینکه همه اشکالات برطرف شود یا اینکه سایت فارسی بی بی سی یا کامپیوتر سرویس دهنده (سرور) بدور از ویروس و اشکال باشد. این مسئولیت شماست که اقدامات لازم مانند ویروس یابی را انجام دهید تا نسبت به دقت اطلاعات داده شده و گرفته شده مطمئن شوید.

عمومی

• اگر معلوم شود که هر یک از شرایط مندرج در اینجا غیرقانونی، غیرمعتبر یا غیرقابل اجراست - به دلایل قانون ایالت یا کشوری که این شرایط قرار است در آنجا اجرا شوند - تا حدی که به حوزه قضایی - مربوط به غیرقانونی بودن، غیرمعتبر بودن یا غیرقابل اجرا بودن - ارتباط دارد، آن شرط خاص باید حذف شود در حالی که سایر شروط موجود همچنان به قوت خود باقی خواهند ماند.

• تاخیر یا عدم اجرای حق بی بی سی که در این شرایط ذکر شده به معنی سلب شدن آن حق از بی بی سی نیست.

• استفاده از سایت فارسی بی بی سی تحت شرایط و مقررات انگلستان و باید طبق قوانین انگلستان تفسیر و تعبیر شود. این مقررات تحت داوری دادگاه های ا نگلستان قابل اجراست.

متنی که در اینجا آمده تنها برگردان کلی از انگلیسی به فارسی و فاقد هر گونه ارزش حقوقی است. برای اطلاع از نسخه به روز شرایط استفاده از سایت لطفا به سایت انگلیسی بی بی سی مراجعه کنید:

شرایط استفاده از فایلهای تصویری و صوتی بی بی سی فارسی

بی بی سی شما را به استفاده از فایلهای ویدیویی و صوتی خود بر روی وب سایت شخصی خود با رعایت شرایط زیر تشویق می کند: • این استفاده تنها برای وب سایت شخصی خودتان است

• از کدی که در اختیار شما قرار داده شده استفاده کنید و ویدیو یا صدا را ویرایش نکنید

• بی بی سی حق حذف کردن محتوا را بدون اطلاع قبلی محفوظ می داند

• استفاده از فایلهایی که توسط بی بی سی فارسی در اختیار شما قرار داده شده است با قبول خطر احتمالی بر عهده خود شما است

• از استفاده از این فایلها بر روی سایت هایی که مطالب غیرقانونی و یا توهین آمیز منتشر می کنند خودداری کنید

• استفاده از مطالب بی بی سی بر روی وب سایت شما، نشانه تأیید و قبول محتوای سایت شما نیست

اگر احساس می کنید استفاده از مطالب بی بی سی بر روی یک وب سایت مناسب نیست، لطفاً با ما تماس بگیرید تا مورد بررسی قرار گیرد.

اجازه رسمی استاندارد برای استفاده از فایلهای تصویری و صوتی بی بی سی فارسی

با استفاده یا دانلود پخش کننده صوتی/تصویری، ابزارهای وب و یا دیگر نرم افزارهای بی بی سی، متن، صدا و/یا صدا و تصویر پخش شده در نرم افزار بی بی سی بر روی وب سایت خود، لازم است با شرایط زیر موافقت نمایید:

۱. اجازه رسمی

۱.۱. به شرط رعایت از شرایط استفاده، بی بی سی فارسی به شما اجازه غیر انحصاری برای نمایش فایلهای تصویری و صوتی بی بی سی فارسی و مطالب بی بی سی فارسی را که از طریق سرور بی بی سی ارائه می شود بر روی سایت خود می دهد. شما اجازه کپی کردن یا انتشار مجدد فایلهای بی بی سی فارسی را ندارید.

۱.۲. تمامی حقوق فایلها از جمله حقوق معنوی مطالب محفوظ و متعلق به بی بی سی فارسی باقی می ماند.

۱.۳. این اجازه رسمی شامل استفاده از لوگو بی بی سی یا هر نشانه تجاری بی بی سی نمی شود.

۲. استفاده از نرم افزار بی بی سی فارسی

۲.۱. شما تنها اجازه استفاده از نرم افزار بی بی سی را بر روی سایت هایی دارید که از سوی بی بی سی منع نشده اند. این سایت ها شامل سایت هایی می شوند که:

- مشخصاً برای کودکان زیر ۱۳ سال ساخته شده اند و یا این مخاطبان را نیز شامل می شوند.

- بر علیه گروه خاصی از گروه های اجتماعی تبلیغ کند یا بخش های آسیب پذیر جامعه را هدف قرار دهد.

- خشونت را تبلیغ، تشویق یا تسهیل کند.

- فعالیت های غیر قانونی را تبلیغ، تشویق یا تسهیل کند.

- تروریسم یا دیگر فعالیتهایی را که امنیت عمومی را مورد تهدید قرار می دهند تبلیغ، تشویق یا تسهیل کند.

- استفاده از نرم افزار بی بی سی در آنها باعث خدشه دار شدن شهرت بی بی سی در رابطه با دقت خبر رسانی یا بی طرفی شود.

- دسترسی به آنها برای همگان باز نباشد.

- در رابطه با تبلیغ صنعت دخانیات یا جنگ افزارها (از جمله باشگاه های اسلحه و غیره) فعال باشد.

- نفرت نسبت به نژاد، مذهب، جنسیت، معلولیت، سن و یا گرایش جنسی خاصی را تشویق کند یا رفتار نامناسب اجتماعی را تبلیغ، تشویق یا تسهیل کند.

- به هر طریقی سبب سوء شهرت بی بی سی شود.

۲.۲. مگر آنکه به طور کتبی از سوی بی بی سی اجازه داده شده باشد، استفاده از نرم افزار و محتوای مطالب بی بی سی فارسی تنها برای استفاده غیر تجاری است و نباید استفاده حرفه ای و تجاری از آن شود (همانند وبلاگهایی که توسط مراکز تجاری، بازرگانی یا حرفه ای اداره می شود). هر چند می توانید از نرم افزار بی بی سی بر روی وبلاگ یا وب سایت هایی که تصاویر تبلیغاتی را نمایش می دهند استفاده کنید، نباید برای مشاهده مطالب بی بی سی فارسی هزینه ای دریافت کنید یا به هر نحوی از مطالب بی بی سی فارسی استفاده اقتصادی کنید.

۲.۳. نباید اجازه نمایش تبلیغاتی را در صفحه شامل نرم افزار بی بی سی بدهید که ارتباطی بین مطالب بی بی سی و تبلیغات باشد. اگر نرم افزار بی بی سی فارسی اکثریت مطالب هر صفحه ای از سایت را تشکیل دهد یا وجود صفحه بدون نرم افزار بی بی سی امکان پذیر نباشد، باید مطمئن شوید که تبلیغاتی در آن صفحه به نمایش گذاشته نشود.

۲.۴. شما اجازه ویرایش، تغییر و یا افزودن به مطالب بی بی سی فارسی را به هر نحوی ندارید و نباید مطالب بی بی سی را با دیگر مطالب ادغام کنید. تمامی مطالب بی بی سی باید در نرم افزار بی بی سی به نمایش گذاشته شود. لازم است تمامی لینکهای نرم افزار بی بی سی فارسی را به وب سایت بی بی سی فعال و حفظ کنید.

۲.۵. نباید هر گونه حمایت یا تأیید بی بی سی بر سایت شما یا هر موجودیت، محصول، مطلب یا هر نظر غیر بی بی سی یا موجود در سایت خود القاء کنید. همینطور نباید ادعا کنید که ارتباط انحصاری با بی بی سی فارسی دارید و یا اجازه انحصاری هر یک از مطالب بی بی سی را واگذار کنید.

۲.۶. شما اجازه استفاده از مطالب بی بی سی فارسی را به نحوی که باعث خدشه دار شدن شهرت بی بی سی شود و یا بی بی سی را دچار ضرری کند ندارید.

۲.۷. شما می پذیرید و تأیید می کنید که بی بی سی اجازه انحصاری برای ویرایش کلیه مطالب بی بی سی در هر زمانی را دارد و ممکن است به صلاح دید خود هر مطلبی را تغییر دهد یا حذف نماید. به طور ویژه شما می پذیرید و تأیید می کنید که بی بی سی فارسی ممکن است دسترسی به مطالب بی بی سی را که مختص به کاربران داخل بریتانیا است را محدود کند. کاربرانی که خارج از بریتانیا سعی به مشاهده این مطالب کنند با پیغام خطا مواجه خواهند شد.

۲.۸. نرم افزار بی بی سی باید همانطور که توسط بی بی سی ارائه شده است استفاده شود و نباید به هر نحوی تغییر، ویرایش یا مهندسی معکوس شود.

۳. تعهدات و گارانتی

۳.۱. شما تعهد می کنید که سایت شما کاملاً با همه قوانین و مقررات مطابقت دارد.

۳.۲. نرم افزار و مطالب بی بی سی فارسی به گونه ای که هست و در اختیار قرار داده شده می باشد و بی بی سی هیچ تضمینی به هر نحوی در رابطه با نرم افزار بی بی سی فارسی، مطالب بی بی سی و یا هر مطلب دیگر بر روی وب سایت بی بی سی فارسی نمی کند. تا آنجایی که از لحاظ قانونی ممکن باشد، بی بی سی فارسی تلاش می کند از هر گونه تضمین ضمنی و قانونی اجتناب کند.

۳.۳. بی بی سی تلاش قابل ملاحظه ای انجام داده است تا مطمئن شود که نرم افزار بی بی سی فارسی و هر کد نرم افزاری مرتبط با آن خطا، ویروس یا اشکالی ندارد، هر چند بی بی سی فارسی تضمینی در این زمینه نمی کند. شما با صلاح دید و قبول خطر احتمالی از نرم افزار بی بی سی فارسی استفاده می کنید و توصیه می کنیم تمامی احتیاط های لازم را در نظر بگیرید تا از رایانه خود در مقابل آلوده شدن به ویروس محافظت کنید.

۳.۴. تا جایی که از لحاظ قانونی اجازه داده شود، بی بی سی فارسی مسوولیتی در برابر هر گونه ضرر یا از دست دادن اطلاعات که ناشی یا مرتبط به استفاده از نرم افزار بی بی سی فارسی یا محتویات وب سایت بی بی سی فارسی باشد نمی پذیرد.

۳.۵. هر قسمت از بند ۳ به تنهایی قابل اجرا است و به طور مستقل از دیگر بندها می تواند در نظر گرفته شود.

۴. تضمین

۴.۱. در صورتی که شخص ثالثی روند حقوقی بر ضد بی بی سی در رابطه با استفاده شما از نرم افزار بی بی سی فارسی در حالی مطرح کند که شما از این شرایط استفاده استاندارد پیروی نکرده باشید، شما قبول خواهید کرد که در برابر تمام خسارات و هزینه ها از جمله هزینه های حقوقی که بی بی سی در رابطه با این موضوع پرداخت کند تضمین کنید.

۵. قطع سرویس

۵.۱. بی بی سی فارسی اختیار دارد تمام یا هر کدام از مطالب بی بی سی و یا دسترسی شما به نرم افزار بی بی سی و محتوای بی بی سی فارسی را در هر زمانی بسته به نظر خود بدون هیچ تعهدی محدود، قطع یا حذف کند.

۵.۲. موراد ۳، ۴، ۵ و ۶ با قطع سرویس به قوت خود باقی خواهند ماند.

۶. موارد عمومی

۶.۱. شما مجاز نیستید که هر یک یا تمام حقوق و یا الزامات خود را تحت شرایط استفاده استاندارد به شخص ثالثی منتقل کنید و یا در آن تغییری ایجاد کنید.

۶.۲. لازم است این قرارداد با توجه به قوانین انگلستان ترجمه و تفسیر شود و با توجه به قضاوت دادگاه های انگلستان داوری شود.

۶.۳. هر گونه کوتاهی یا تآخیر توسط بی بی سی فارسی در احیای حقوق خود بنا بر شرایط استفاده استاندارد نباید به معنای صرف نظر از این حقوق تلقی شود.

اگر سوال خاصی درباره شرایط ا ستفاده از سایت دارید لطفا با ایمیل persian@bbc.co.uk تماس بگیرید.

ویجت

شما با دانلود کردن و نصب نرم افزار ویجت بی بی سی و نمایش محتوای سایت بی بی سی در دسکتاپ رایانه خود، با شرایط زیر موافقت می کنید:

شرایط استفاده از ویجت:

ضمانت و مسئولیت ها

ویجت بی بی سی و محتوای بی بی سی به همان صورتی که در سایت ارائه شده قابل عرضه است و دانلود کردن، نصب و استفاده از ویجت بی بی سی ودسترسی به محتوای بی بی سی به تشخیص و با مسئولیت خود شما انجام می شود.

بی بی سی تا حد امکان اطمینان حاصل کرده که خدمات ویجت و محتوای بی بی سی موارد غیردقیق و نادرست، اشتباهات، ویروس یا ایراد نداشته باشد، با این وجود بی بی سی نمی تواند تضمین دهد که در همه موارد این امر صدق می کند.

تا حدی که قانون اجازه داده، بی بی سی هیچگونه ضمانتی (ضمنی، قانونی و غیره) در زمینه ویجت، محتوا یا سایت بی بی سی نمی دهد و بی بی سی در قبال خسارت، آسیب و ضرر و زیان احتمالی در نتیجه استفاده از، یا مرتبط با، ویجت یا محتوای بی بی سی مسئولیتی نمی پذیرد.

به شما توصیه می کنیم که همه اقدامات احتیاطی لازم را برای محافظت رایانه خود از ویروس انجام دهی.

بی بی سی ممکن است محتوایش را به تشخیص خود تغییر دهد یا حذف کند و ممکن است در صورتی که شما از مقررات کاربری تخطی کنید، دسترسی شما را به ویجت مسدود سازد.

موارد عمومی

این شرایط کاربری باید مطابق با قوانین انگلستان تفسیر و تعبیر شود و مشمول حوزه قضایی دادگاهی انگلستان است.