گودرزی در وزارت ورزش چه کرد و چرا رفت؟

حق نشر عکس ISNA

محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان ایران، روز چهارشنبه از سمت خود کناره‌گیری کرد. با اینکه پیش از این زمزمه‌های زیادی درباره استیضاح و تغییر وزیر ورزش مطرح بود، اما هنوز دلایل این استعفا مشخص نیست.

محمود گودرزی که معاونت سازمان تربیت بدنی، ریاست دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران، تدریس در دانشگاه و عضویت سپاه پاسداران را در کارنامه خود دارد، چهارمین گزینه حسن روحانی برای تصدی وزارت ورزش بود که مجلس به او رای اعتماد داد.

وزارت ورزش ایران از همان ابتدا بحث‌برانگیز بوده است و بعضی محمود گودرزی را ضعیف‌ترین وزیر کابینه روحانی می‌دانستند. نمایندگان مجلس ایران هم در جلسه علنی روز هفتم مهر از توضیحات محمود گودرزی در مورد «فساد و بداخلاقی در فوتبال و دخالت دولت در فدراسیون‌ها» قانع نشدند و به او «کارت زرد» دادند.

شما عملکرد آقای گودرزی در وزارت ورزش را چطور ارزیابی می‌کنید؟ با توجه به اینکه انتقادهای زیادی به عملکرد او وجود داشت، فکر می‌کنید دلیل استعفای آقای گودرزی ورزشی چه بوده است؟

منتقدان وزیر ورزش می‌گویند عملکرد این وزارتخانه در زمان وزارت محمود گودرزی بیش از آنکه نظارتی باشد، دخالت‌های غیرمدیریتی در فدراسیون‌ها بوده است. اختلاف‌های فدراسیون‌های ملی با فدراسیون‌های جهانی نیز از نظر منتقدان ریشه در سیاست‌های نادرست وزارت ورزش دارد. کارنامه نسبتا ضعیف ایران در المپیک ریو در مقایسه با المپیک لندن، یکی دیگر از انتقادها به وزارت ورزش بوده است.

به نظر شما ورزش ایران در دوران وزارت محمود گودرزی چه دستاوردهایی داشته است؟

فکر می‌کنید گزینه بعدی برای وزارت ورزش چه کسی خواهد بود؟ آیا با تغییر وزیر، ورزش ایران، هشت ماه مانده به انتخابات، تغییری در وضعیت ورزش ایجاد خواهد شد؟

اگر ورزشکار هستید انتظار شما از وزیر ورزش چیست؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.