اخراج رانیری؛ نمک‌نشناسی و دستپاچگی یا ضرورتی برای بقا در لیگ برتر؟

.

منبع تصویر، AFP

برکناری کلاودیو رانیری، سرمربی باشگاه لستر سیتی، به خبر بزرگ و بحث داغ دوستداران فوتبال در انگلستان و حتی اروپا تبدیل شده است.

سرمربی پرآوازه ایتالیایی فصل پیش لستر را برخلاف انتظار همگان برای اولین بار در تاریخ قهرمان لیگ برتر کرد و حالا در حالی از کار برکنار شد که صاحبان باشگاه همین دو هفته پیش حمایت کاملشان از او را اعلام کرده بودند.

لستر این فصل در لیگ برتر نتایج ضعیفی گرفته و در جدول تنها یک پله بالاتر از منطقه سقوط ایستاده است. با وجود این، تیم روباه نشان در اولین حضورش در لیگ قهرمانان اروپا با اقتدار از گروهش صعود کرد و در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی، بعد از شکست 2-1 در خانه سویل، هنوز شانس صعود به یک چهارم نهایی را دارد.

بسیاری از طرفداران باشگاه می‌گویند مالکان تایلندی در اخراج رانیری دستپاچگی و قدرنشناسی نشان داده‌اند. گری لینه‌کر، ستاره سابق لستر این حرکت را "نابخشودنی" خوانده است. بسیاری، بازیکنان را متهم کرده‌اند که این فصل آن گونه که باید و شاید از خود مایه نگذاشته‌اند و بعضی حتی می‌گویند رختکن تیم علیه سرمربی شورش کرده‌اند.

آیا اخراج "شاه کلاودیو" قدرنشناسی بود یا پدیده‌ای قابل انتظار در دنیای بی‌رحم فوتبال امروز؟ در فصل ضعیف لستر بازیکنان مقصرند یا مربی؟ جانشین رانیری چه کسی خواهد بود و چقدر بخت ماندن در لیگ برتر را خواهد داشت؟

تماس با نوبت شما:

تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@