هواپیما، قطار، اتوبوس؛ کدام را برای سفر نوروزی ترجیح می‌دهید؟

حق نشر عکس MIZAN
Image caption در هفته های اخیر بارش برف سنگین باعث لغو بسیاری از پروازها در ایران شده است

در آخرین روزهای سال ۱۳۹۵ خورشیدی و با نزدیک شدن به تعطیلات نوروز و استقبال از سفرهای داخلی، یک بار دیگر موضوع قیمت، امکانات و کیفیت خدمات مسافرتی در ایران مطرح است.

با وجود افزایش نسبی قیمت بلیت هواپیما طی سال های اخیر، همچنان عده ای از مسافران نوروزی از این راه سفر می کنند. چندی پیش با آزاد شدن نرخ بلیت هواپیما، تصور می شد قیمت‌ها به نفع مسافران جنبه رقابتی پیدا کند. اما در عمل تجربه نشان می دهد که خطوط هوایی مختلف در دوران افزایش تقاضا نرخ بلیت‌ها را افزایش می دهند، و یا برخی از خطوط هوایی که هواپیماهای جدید تری دارند، بر این اساس پول بیشتری از مسافران می گیرند.

پیش فروش بلیت‌های قطار برای مسافرت‌های نوروزی هم از روز هفدهم آبان ماه امسال آغاز شد و بر اساس اعلام مسئولان راه آهن، در این دوره با افزایش قیمت روبرو نخواهیم بود.

اگر شما هم در دوران تعطیلات نوروزی به مسافرت می روید، از وضعیت قیمت بلیت ها بگویید. آیا امسال قیمت‌ها در حدی است که یک خانواده چند نفره ایرانی امکان تهیه بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما را داشته باشد؟

تجربه و مشاهدات خود را از سفرهای هوایی در ایران با ما در میان بگذارید.

ماجرای لغو بسیاری از پروازهای داخلی در ایران طی هفته های گذشته، به دلیل بارش برف سنگین هم بسیار خبر ساز شد. حتی محبوس شدن مسافران در داخل هواپیما برای ساعت های طولانی در فرودگاه‌های استان خراسان به بازداشت یک خلبان، مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی و مدیر یکی از شرکت های هواپیمایی منجر شد.

آیا از کیفیت و امکانات پروازها و فرودگاه‌های ایران راضی هستید؟ درباره ایمنی ناوگان هوایی ایران که به تازگی با رفع تحریم‌های صنعت هوایی این کشور شاهد ورود تعدادی هواپیمای جدید بوده‌ایم چه فکر می کنید؟ در صورت بروز تاخیرهای طولانی در پروازهای داخلی در ایران آیا مسافران از حق و حقوق خاصی برخوردار هستند؟ آیا از شیوه رفتار و برخورد کارکنان فرودگاه‌ها و مسئولان پرواز در ایران راضی هستید؟

در مجموع با در نظر گرفتن قیمت، کیفیت و امکانات، برای مسافرت‌های نوروزی خود و خانواده تان چه شیوه ای را مناسب‌تر می دانید؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام و توییتر: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma