اقتصاد مقاومتی؛ سیاستی موفق یا بی‌تاثیر؟

حق نشر عکس AQR.IR

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در ارزیابی‌اش از عملکرد اقتصادی دولت در سال گذشته ضمن برشمردن موفقیت‌های اقتصادی دولت بار دیگر بر اهمیت دنبال کردن اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و آنرا مجموعه‌ای دانست که باید در هر فرصتی "بر بخشی از آن تاکید کرد تا نتیجه مطلوب به دست بیاید."

آقای خامنه‌ای گفت مسئولان دولت با علاقه سیاست‌ اقتصاد مقاومتی را دنبال کرده‌اند اما اضافه کرد که "خلاءهای اقتصادی ما خلاءهای بزرگی است."

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران اخیرا در پاسخ به انتقادهای احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان گفته بود "ما پیروز اقتصاد مقاومتی هستیم". احمد جنتی دبیر شورای نگهبان از آقای روحانی خواسته بود در مورد موفقیتش در این زمینه توضیح بدهد .

منظور از "اقتصاد مقاومتی" در اظهارات مسئولان حکومتی ایران، اقتصادی است که به کشورهای دیگر وابستگی نداشته باشد و بتواند در مقابل فشارها و تحریم‌ها مقاومت کند.

برداشت و تفسیر شما از اقتصاد مقاومتی چیست؟ آیا به نظرشما سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال‌های گذشته به نتیجه مطلوب رسیده است؟

اقتصاد مقاومتی چه تاثیری بر زندگی شما گذاشته است؟

آقای خامنه‌‌ای در ادامه سخنانش که به مناسبت روز اول نوروز در مشهد بیان شد، گفت آنچه که واژه کلیدی برای آینده "تولید ملی و داخلی" است.

رهبر ایران در سخنان خود پیشنهاد کرد که "واردات کالاهایی که به اندازه کافی در داخل تولید می‌شود باید حرام شرعی و قانونی اعلام شود."

نظرشما در مورد این پیشنهاد چیست؟

آیا فکر می‌کنید که با جلوگیری از واردات بی‌رویه کالا می‌توان به توسعه صنایع داخلی کمک کرد؟

پیشنهاد شما برای کمک به توسعه اقتصادی در ایران چیست؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام و توییتر: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma