رسیدگی حکومت به معلولان جنگی درایران؛ مشاهدات شما

Image caption همسر کریم نور محمدی که خبر "خودسوزی"اش در اعتراض به "عدم رسیدگی مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران" خبرساز شده بود

کریم نورمحمدی، از مجروحان جنگ ایران و عراق که ماه گذشته ماجرای "خودسوزی" همسرش در اعتراض به "عدم رسیدگی مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران" خبرساز شده بود، درگذشت.

درگذشت این مجروح جنگی واکنشهای بسیاری را در شبکه های اجتماعی ایجاد کرد. از انتقاد به عدم رسیدگی به وضعیت آسیب دیدگان از جنگ ایران و عراق گرفته تا مقایسه وضعیت این افراد با آنچه در فیلم آژانس شیشه ای آقای حاتمی کیا دیده می شود.

آیا شما مشاهده ای از وضعیت زندگی مجروحان جنگ و خانواده آنها دارید؟ چقدر شرایط برای مشارکت و حضور این افراد در جامعه فراهم است؟

همسر آقای نورمحمدی، یک ماه قبل در مقابل ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران دچار سوختگی از ناحیه صورت و دست شد. گفته می شود خانم نور محمدی به "خلف وعده" مسئولان بنیاد در تهیه مسکن برای خانواده این مجروح جنگی و بی خانمان شدن آنها معترض بوده است..

این در حالیست که بنیاد شهید پیشتر گفته بود که رسیدگی های درمانی و مالی لازم را در مورد کریم نورمحمدی انجام داده و خانواده او در پی "سهم خواهی" بوده اند.

آیا به نیازهای اصلی این افراد رسیدگی می شود؟ آیا سازمان های مربوطه توجه لازم را به مجروحان جنگ ایران و عراق نشان می دهند؟ این توجه و حمایت را اساسا چقدر لازم می دانید و چرا؟

بسیجی داوطلب کریم نورمحمدی، در سال ۱۳۶۲ و در منطقه عملیاتی شلمچه، بر اصابت ترکش و موج انفجار دچار مجروحیت جسمی و صدمه اعصاب و روان شده بود..

با توجه به مشاهدات شما و اخبار رسانه ها آیا حمایت از کسانی که حکومت ایران به آنها جانباز جنگی می گوید در سالهای اخیر تغییر کرده است؟

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام و توییتر: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma