نظر شما در مورد محدودیت حضور زنان در مسابقه دوی بین‌المللی تهران

ماراتن ایران

رقابت‌های دوی بین المللی پارس که قرار است روز جمعه ۱۸ فروردین در تهران برگزار شود، قبل از شروع با جنجال‌هایی همراه شد. در فاصله دو روز مانده تا مسابقه در حالی که قرار بود مسیر این مسابقه استادیوم آزادی، میدان آزادی و میدان فردوسی و بالعکس باشد، با مخالفت شورای تامین تهران، مسیر این مسابقات تغییر کرده و دوندگان مسیر ورزشگاه آزادی، دهکده المپیک و برعکس را می‌دوند.

همچنین به زنان نیز اجازه دویدن در کنار مردان داده نشد و آن‌ها قرار است یک مسافت ده کیلومتری را دور دریاچه ورزشگاه آزادی بدوند. حمید سعادت مدیر روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی در رابطه با دلیل عدم اجازه به زنان برای دویدن کنار مردان گفت: "ما نمی‌توانیم به دونده‌های زن خارجی بگوییم ۴۲ کیلومتر با مقنعه و لباس بدوند."

نظر شما در مورد نحوه و مکان برگزاری این مسابقات چیست؟

شما موافق جدا کردن رقابت‌های زنان و مردان هستید؟

این مسابقات سال گذشته در فارس برگزار شد و زنان اجازه حضور در آن نداشتند. حضور زنان در مسابقات امسال را شماری از منتقدان نشانه‌ای از پیشرفت آهسته ورزش زنان در این رشته و برداشته شدن برخی موانع دانسته‌اند.

شما حضور زنان در مسابقات تهران را به رغم رقابت در مکانی متفاوت، مثبت می‎دانید؟ آیا این حضور نشانی از حضور پررنگ‌تر زنان در ورزش ایران است؟

به نظر شما مسئولان ایرانی به اندازه کافی به ورزش زنان بها می‌دهند؟ زنان برای حضور بیشتر در ورزش ایران چه کاری باید انجام دهند؟

شماری از کارشناسان و فدراسیون‌های ورزشی معتقدند ورزش قهرمانی با حجاب اسلامی ممکن است به سلامتی ورزشکاران زن لطمه بزند. برای مثال فدراسیون جهانی بسکتبال مدتی به کشورهای اسلامی وقت داده تا با برگزاری مسابقات دوستانه نشان دهند که می‌توان با حجاب مسابقه داد.

نظر شما در مورد مسابقه دادن زنان مسلمان با حجاب اسلامی چیست؟

به نظر شما ورزش کردن با حجاب روی عملکرد ورزشکاران تاثیر منفی دارد؟

فکر می‌کنید رویکرد زنان ایرانی برای حضور در ورزش با حجاب اجباری چه باید باشد؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcpersiansport@