پرسپولیس در آستانه قهرمانی در لیگ برتر ایران

فوتبال، پرسپولیس، لیگ برتر

منبع تصویر، MEHR

توضیح تصویر،

پرسپولیس در صورت برد مقابل ماشین سازی تبریز برای چهارمین بار قهرمان لیگ برتر ایران خواهد شد

چهار هفته پیش از پایان رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، پرسپولیس تهران با اختلاف ۱۱ امتیاز نسبت به استقلال، رقیب همیشگی و نزدیک‌ترین تعقیب کننده‌اش، بخت نخست قهرمانی در چهاردهمین دوره لیگ است.

سرخ پوشان روز شنبه در یک بازی خارج از خانه برابر ماشین سازی تبریز قرار خواهند گرفت و در صورت برد قهرمان لیگ خواهند شد.

برانکو ایوانکوویچ سرمربی سرخ پوشان در گفتگوی کوتاهی با وب سایت رسمی این باشگاه گفته برد پرسپولیس مقابل ماشین سازی و قهرمانی باعث بالا رفتن تمرکز این تیم در بازی لیگ قهرمانان مقابل الهلال خواهد شد..

درباره احتمال قهرمانی پرسپولیس در رقابت های لیگ امسال چه فکر می کنید؟ آیا تیم دیگری هم شانس قهرمانی دارد؟ به نظر شما قهرمانی زود هنگام پرسپولیس در لیگ برتر می تواند تاثیری در عملکرد این تیم در لیگ قهرمانان داشته باشد؟

در صورت قهرمانی پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی تبریز دو تیمی که هر کدام فصل را متفاوت شروع کردند با یکدیگر بر سر کسب مقام دوم وسوم می‌جنگند.

آبی پوشان در نیم فصل اول شرایط مناسبی نداشتند ولی محرومیت این تیم از نقل و انتقال بازیکن با حکم فیفا باعث شد این تیم از بازیکنان جوان خود استفاده کند. بازیکنان علیرضا منصوریان نتایج خوبی به دست آوردند و در حال حاضر در رده دوم جدول قرار دارند.

تراکتورسازی ولی سرنوشت متفاوتی داشت؛ این تیم یکی از بخت‌های اصلی قهرمانی در رقابت‌های این فصل به حساب می آمد ولی پس از حکم محرومیت فیفا دچار مشکل شد و از کورس قهرمانی جا ماند.

از پادکست رد شوید و به خواندن ادامه دهید
پادکست
رادیو فارسی بی‌بی‌سی

پادکست چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی – دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

پادکست

پایان پادکست

به نظر شما استقلال و تراکتورسازی این فصل چگونه به پایان میبرند؟ آیا استقلال با این بازیکنان جوان می‌تواند در فصل مدعی قهرمانی شود؟ محرومیت دو بازیکن از نقل و انتقال چقدر در عملکرد آنها تاثیر گذار بوده است؟

ذوب آهن و سپاهان دو رقیب اصفهانی به ترتیب در ردههای چهارم و پنجم جدول قرار دارند. ذوب آهن پس از اخراج یحیی پلمحمدی، روند پر فراز و نشیبی داشته است. این تیم در مقطعی خود را به تراکتورسازی و پرسپولیس نزدیک کرد ولی نتوانست روند موفق خود را ادامه دهد.

سپاهان هم پس از برکناری عبدالله ویسی و انتخاب زلاتکو کرانچار، مربی سابق این تیم، یک برد و یک مساوی به دست آورد و با تیمهای ذوب آهن، پیکان، پدیده مشهد و نفت تهران برای کسب سهمیه پلی آف لیگ قهرمانان رقابت می کند.

درباره عملکرد دو تیم ذوب آهن و سپاهان در رقابت‌های این فصل چه فکر می کنید؟ کدام تیمها میتوانند سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کنند؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcpersiansport@