انتخابات سراسری زودهنگام بریتانیا؛ نظرات شما

حق نشر عکس Getty Images
Image caption ترزا می

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، خواهان برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام در روز هشتم ژوئن شده است. درخواست خانم می برای اجرایی شدن باید در پارلمان تصویب شود. خانم می در اظهارات امروزش، به مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت در جریان این مذاکرات بریتانیا به ثبات و رهبری قدرتمند نیاز دارد، اما احزاب مخالف به جای وحدت، دچار تفرقه شده اند. او ضمن اشاره به اکثریت شکننده محافظه‌کاران در پارلمان گفت اجازه نمی‌دهد احزاب رقیب، موقعیت دولت را در مذاکرات تضعیف کنند. نخست وزیر بریتانیا پیش از این گفته بود که با برگزاری انتخابات زودهنگام مخالف است، اما حال «با اکراه» به این نتیجه رسیده که باید انتخاباتی زودهنگام برگزار شود.

شما درباره این تصمیم نخست وزیر بریتانیا برای برگزاری انتخابات زودهنگام چه فکر می کنید؟

با توجه به اینکه یکی از نتایج بالقوه انتخابات سراسری می تواند شکست حزب حاکم محافظه کار باشد، فکر می کنید چرا خانم می با درخواست برگزاری این انتخابات موقعیت خود و حزبش را به خطر انداخته است؟

با توجه به در پیش بودن مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، به نظر می آید موضوع برگزیت و نگرش احزاب به شیوه اجرای آن در انتخابات پیش رو به محور اصلی رقابت تبدیل شود. احزاب مخالف دولت به خصوص آنهایی که با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مخالف اند، از هم اکنون در تلاش اند که رای دهنده ها را به «برگزیت نرم» تشویق کنند تا از این راه پیروزی خود را در انتخابات آتی تضمین کنند. فکر می کنید این انتخابات چه تاثیری بر نحوه اجرای برگزیت داشته باشد؟

به نظر شما حزب محافظه کار تا چه حد قادر خواهد بود اکثریت مطلق خود را در انتخابات پیش رو حفظ کند؟ در مجموع فایده و هزینه برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام برای بریتانیا در موقعیت فعلی چه خواهد بود؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcpersiansport@