تحلیل آماری واکنش کاربران توییتر به سخنان پومپئو

دیروز پس از سخنرانی مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، درباره سیاست‌های جدید دولت ترامپ درباره ایران، بخشی از کاربران در واکنش، این هشتگ را داغ کردند: iranregimechange# (تغییر رژیم ایران)

این هشتگ پیش از این نیز، مثلا پس از ناآرامی‌های کازرون استفاده شده بود اما دیشب (دوشنبه) بود که با کمپین آنلاین تاکنون با بسامد بیش از ۳۶۵ هزار بار استفاده ترند شده است.

بررسی بیشتر رفتار کاربران در بستر این هشتگ نشان می‌دهد حدود ۴۰ هزار توییت اوریجینال با این هشتگ توییت شده که ۱۳ درصد تعداد کل را شامل می‌شود. ۸۳ درصد بسامد این هشتگ مربوط به ریتوییت است و چهار درصد هم در پاسخ به توییت‌ها بوده است.

نمونه‌ای از توییت‌هایی که با این هشتگ مورد توجه کاربران قرار گرفته:

ترجمه: آینده از آن ماست

در کنار هشتگ اصلی iranregimechange# این بخش از کاربران هشتگ‌های جانبی #thankyoupompeo (پومپئو متشکریم) و #دیگه_تمومه_ماجرا و #براندازم را هم توییت می‌کردند.

از آن سو دو هشتگ #shutuppompeo (پومپئو خفه شو) و #wesupportourleader (از رهبرمان حمایت می‌کنیم) هم در مخالفت با سخنان #پمپئو راه افتاد که از دیروز حدود ۲۸ هزار بار استفاده شده است.

دو هشتگ‌ #iranregimchange و #iranragimechange با ایراد املایی ساخته شد که به نظر می‌رسد هدف از آن ممانعت رشد ترندینگ هشتگ #iranregimechange بود:

نمونه: