اظهارات نتانیاهو در مصاحبه بی‌بی‌سی فارسی؛ نظرات شما

اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در مصاحبه بی بی سی فارسی واکنش های زیادی در ایران و خارج از ایران ایجاد کرد. برخی منایع خبری داخل ایران مانند خبرگزاری فارس و ایسنا اظهارات او را "ادامه ادعاها و اتهامات بی‌اساس تکراری" بنیامین نتانیاهو دانستند.

این واکنش ها نسبت به بخش هایی از سخنان آقای نتانیاهو درباره ارتباط سرانجام پرونده هسته ای با دورنمای "تغییر رژیم" در ایران، محدودیت آزادی های اجتماعی در ایران و دلایل انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهور ایران بیشتر بود.

نخست وزیر اسرائیل در جایی از این مصاحبه گفت: "اگر این حکومت دستش به سلاح هسته‌ای برسد مثل حکومت کره شمالی، ابدی خواهد شد". او در قسمت دیگری از سخنانش گفت که آقای روحانی نماینده مردم ایران نیست و اختیار آن را ندارد که تصمیماتی را که آیت الله خامنه‌ای می‌گیرد، تغییر دهد. نخست وزیر اسراییل در بخش دیگری هم ضمن اشاره به عدم وجود دموکراسی در ایران گفت: "اگر مردم ایران آزاد بودند، شلوار جین می پوشیدند، به موسیقی غربی گوش می‌دادند و انتخاباتی آزاد می داشتند."

این بخش های صحبت های اقای نتانیاهو واکنش های زیادی را میان سیاستمداران، در رسانه ها، و در میان کاربران شبکه های اجتماعی ایجاد کرد؛ برخی به شدت به این سخنان انتقاد کردند و گفته های او را نادرست می دانند اما از سوی دیگر هم عده ای از سخنان او دفاع می کنند و برآورد های او را با واقعیت های جامعه ایران منطبق می دانند.

شما از کدام گروه هستید؟ نظر شما درباره صحبت های آقای نتانیاهو چیست؟ به نظر شما اظهارات او درباره وضعیت پرونده هسته ای ایران و محدودیت آزادی های اجتماعی در ایران تا چه حد به واقعیت نزدیک است؟

امروز دوشنیه، هفتم اکتبر، پانزدهم مهر برنامه نوبت شما به این موضوع اختصاص دارد.اگر مایلید در بحث‌های نوبت شما در این باره شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

از راه‌های زیر نیز می‌توانید با برنامه نوبت شما تماس بگیرید:

تلفن ها: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

اس ام اس: ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.