عذرخواهی ژنرال دوستم بابت جنگ های داخلی افغانستان؛ نظرات شما

حق نشر عکس

ژنرال عبدالرشید دوستم، رهبر جنبش ملی اسلامی افغانستان، از کسانی که در جریان جنگ‌های داخلی دو دهه گذشته این کشور آسیب دیده‌اند عذرخواهی کرد و از کسانی که به هر نحوی در این جنگ‌ها دخیل بوده‌اند نیز دعوت کرد عذرخواهی کنند تا "صفحه جدیدی در تاریخ سیاسی افغانستان" باز شود.

این نخستین باری است که یک رهبر مطرح دخیل در جنگ‌های داخلی افغانستان از قربانیان این جنگ‌ها مستقیم عذر خواهی می کند.

این اقدام ژنرال دوستم در یک روز پس از معرفی‌اش به عنوان نامزد معاونت اول ریاست جمهوری، از سوی برخی تلاش انتخاباتی برای جلب آرا تلقی شده است. اما برخی دیگر این اقدام را مثبت تلقی می کنند و معتقدند این اقدام به هرحال در نوع خود کم نظیر است.

نظر شما درباره عذرخواهی ژنرال دوستم چیست؟ آیا شما این اقدام را مثبت تلقی می کنید؟ به نظر شما چرا این عذرخواهی یک روز بعد از معرفی ژنرال دوستم به عنوان نامزد معاونت اول ریاست جمهوری انجام شده است؟ این اقدام رهبر جنبش ملی اسلامی افغانستان چه تاثیراتی خواهد داشت؟ به نظر شما افراد دیگری که در جنگ های داخلی افغانستان دخیل بوده اند هم باید از این اقدام او تبعیت کنند؟

برنامه نوبت شما سه شنبه ۱۶ میزان (مهر)، ۸ اکتبر، به این موضوع اختصاص دارد.

اگر مایلید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

از راه‌های زیر نیز می‌توانید با برنامه نوبت شما تماس بگیرید:

تلفن ها: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸ اس ام اس: ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸ ایمیل: shoma@bbc.co.uk فیسبوک: facebook.com/bbcshoma توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.