آیا مجلس به گزینه پنجم روحانی برای وزارت علوم اعتماد می‌کند؟

حق نشر عکس FARS

روز چهارشنبه، ۵ آذرماه، محمد فرهادی، پنجمین نامزد پیشنهادی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، برای پست وزارت علوم، به مجلس می رود تا از نمایندگان، رای اعتماد بگیرد.

مجلس شورای اسلامی، تابستان امسال با استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری او را برکنار کرد و پس از آن هم به دو گزینه دیگر آقای روحانی برای تصدی وزارت علوم رای اعتماد نداد. نمایندگان مخالف در مجلس می‌گویند گزینه‌های آقای روحانی برای وزارت علوم، نزدیک به "جریان فتنه" یعنی مخالفان نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ بوده‌اند.

به نظر شما دلیل حساسیت نمایندگان مجلس به وزارت علوم چیست؟

آقای فرهادی پزشک متخصص گوش و حلق و بینی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و رئیس کنونی جمعیت هلال احمر ایران است. او در دولت دوم میرحسین موسوی در دهه ۱۳۶۰، وزیر فرهنگ و آموزش عالی و در دولت اول محمد خاتمی در دهه ۱۳۷۰، وزیر بهداشت بوده است.

شما فکر می کنید آقای فرهادی موفق می شود از مجلس رای اعتماد بگیرید؟

محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ایران درباره رد شدن گزینه های پیشنهادی حسن روحانی برای وزارت علوم در مجلس گفته "این موضوع، داستان خسته‌کننده و معطل‌کننده‌ای بود اما اگر ۱۵ بار دیگر هم تکرار می‌شد نتیجه همان بود." او در عین حال گفته "به نظر بنده با معرفی فرهادی این دور باطل و خسته‌کننده تمام شد."

به نظر شما، گزینه مناسب مجلس برای وزارت علوم، چه خصوصیت هایی باید داشته باشد؟ آیا شما این مخالفت ها را، طبیعی می دانید، یا فکر می کنید این برخوردها، همکاری رئیس جمهور و مجلس را با مشکل مواجه می کند.

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.