بالا بودن دستمزد فوتبالیست‌ها در سراسر جهان؛ نظرات شما

حق نشر عکس Getty

فوتبالیست ها در میان ورزشکاران در جهان تقریبا بیشترین دستمزدها را دارند. طبق قرداد فعلی کریستیانو رونالدو با رئال مادرید، او هر هفته ۳۵۰ هزار یورو می گیرد. گروهی معتقدند که در مقایسه با محدود بودن عمر حرفه‌ای هر فوتبالیست و دوره‌ای که می‌تواند به عنوان یک ستاره در زمین بازی کند، این دستمزدها موقتی و چندان هم زیاد نیست.

طبق اعلام کارشناسان یک شرکت حسابرسی، میانگین درآمد بازیکنان لیگ برتر انگلیس، در فصل ۱۳-۲۰۱۲ یک میلیون و ۵۰۰ هزار پوند افزایش داشته است. این رقم معادل ۳۱ هزار پوند در هفته است که بیشتر از میانگین درآمد هفتگی کارمندان در بریتانیاست.

نظر شما درباره دستمزدهای بازیکنان فوتبال چیست؟ فکر می کنید این دستمزدها چقدر با این حرفه ورزشی و میزان کاری که فوتبالیست‌ها انجام می‌دهند، تناسب دارد؟

در ایران هم دستمزد مربیان و بازیکنان فوتبال بسیار بالاتر از متوسط دستمزد افراد جامعه است. سال گذشته و همزمان با انتشار اخبار مربوط به مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس، سایت خبری ایسنا فهرستی از دستمزدهای مربی و بازیکنان این تیم را منتشر کرد که شامل رقم‌های میلیاردی بود.

از سوی دیگر علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید که فوتبالیست‌های ایران از بسیاری از جاهای دیگر کمتر دستمزد می‌گیرند و "میانگین قراردادها در ایران شاید میانگین دستمزد هیئت‌مدیره یک بانک هم نشود". آقای کفاشیان از شفاف شدن قراردادهای فوتبال استقبال کرده اما گفته که این مساله باید شامل همه مشاغل شود و نه فقط فوتبالیست‌ها.

آیا شما با شفاف بودن قراردادهای فوتبال موافقید؟ به نظر شما آیا مبلغ و جزئیات قرارداد فوتبالیست ها باید منتشر شود؟

سایت بی بی سی در یک بازی آنلاین این امکان را فراهم کرده که بتوانید دستمزد سالانه خودتان را با دستمزد فوتبالیست های مورد علاقه تان مقایسه کنید.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که حقوق شما در مقایسه با فوتبالیست ها چقدر است؟ نتیجه مقایسه خودتان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.