احسان مازندرانی: از افسر نگهبان زندان شکایت می‌کنم

احسان مازندرانی

منبع تصویر، Tasnim

توضیح تصویر،

آقای مازندرانی به برخوردهای 'خودسرانه' معترض است

احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار زندانی، می‌گوید از افسر نگهبان زندان برای بدرفتاری و درگیری فیزیکی شکایت خواهد کرد.

آقای مازندرانی بیش از یک هفته است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد و در مکالمه‌ای تلفنی با نزدیکانش شرح داده است که روز پنجنشبه، در حالی که برای ملاقات با رئیس زندان فراخوانده شده بود، افسر نگهبان او را هل داده و به زمین انداخته است.

او می‌گوید: "من را پرت کرد طوری که افتادم روی پله‌های ]بازداشتگاه [ اندرزگو... و گیج بودم."

آقای مازندرانی در این مکالمه تلفنی از رئیس زندان به عنوان "آدم مثبت و محترم" یاد می‌کند اما می‌گوید دلیل بدرفتاری زندانبانان را متوجه نمی‌شود و از افسر نگهبانی که با او این برخورد را انجام داده "برای استفاده از روش‌های خودسرانه" شکایت خواهد کرد.

احسان مازندرانی در اعتراض به "بی قانونی و خودسری" اعتصاب غذا کرده است. آقای مازندرانی پاییز سال گذشته به همراه چند روزنامه‌نگار دیگر در پرونده‌ای با عنوان "نفوذ" بازداشت شد و همه آنها به حبس‌های طولانی محکوم شدند. حکم اولیه آقای مازندرانی هفت سال بود اما بنا به بعضی گزارش‌ها بعدتر به دو سال کاهش یافت.

عیسی سحرخیز، روزنامه‌نگار دیگری که در پرونده "نفوذ" بازداشت شد هم در نامه‌ای به عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، اعلام کرده است که از روز یکشنبه در اعتراض به محدودیت‌های درمانی که بر او اعمال می‌شود، اعتصاب غذا و دارو خواهد کرد.

به گفته سازمان گزارشگران بدون مرز ایران یکی از بزرگترین زندان‌های روزنامه‌نگاران در جهان است.