کتک زدن زن دستفروش در ایران؛ شهرداری فومن عذرخواهی کرد

صحنه‌ای از فیلم کوتاهی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است

منبع تصویر، UGC

توضیح تصویر،

صحنه‌ای از فیلم کوتاهی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است

شهرداری فومن در شمال ایران، در اطلاعیه‌ای درباره کتک زدن یک زن دستفروش، از او عذرخواهی کرده و گفته است که مامور خاطی "تا مشخص شدن کلیات ماجرا تعلیق شده است."

انتشار فیلم درگیری فیزیکی این زن با ماموران شهرداری و در نهایت کتک زدن او توسط یک مامور دیروز، جمعه ۲۸ آبان، بازتاب نسبتا گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت.

شهرداری فومن در استان گیلان، شب گذشته در واکنش به انتقادهای مطرح شده در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، اعلام کرد که "جلسه فوری" برای بررسی این موضوع داشته و قصد دارد از "فرد سد معبر کننده" دلجویی کند.

شهردار فومن هم در اطلاعیه‌ای جداگانه رفتار کارمند سد معبر شهرداری فومن را "زشت و زننده" توصیف کرده و "از مردم و پیرزن" عذرخواهی کرده است.

شهرداری فومن در اطلاعیه خود گفته است که شخص مورد نظر به اخطارها "توجه نکرده" و در طول این مدت همچنان در پیاده رو حضور داشته و باعث "دلخوری مغازه‌داران و سایر کسبه" شده است.

همچنین در این اطلاعیه گفته شده است که فرزند این زن سالمند دستفروش درگیری را "شروع کرده" و به سوی ماموران "صندلی پرتاب کرده است."

برخورد ماموران سد معبر با دستفروشان پیش‌تر هم در شهرهای دیگر باعث حادثه‌های مختلف شده است.

در یکی از جنجالی‌ترین آنها، مرداد ماه دو سال پیش در تهران، علی چراغی که همراه پسر نوجوان خود در منطقه تهران پارس بود، در درگیری با ماموران سد معبر کشته شد. بیشتر اینجا بخوانید.