نقدی از فرماندهی بسیج رفت، غیب‌پرور جانشین او شد

غیب پرور
توضیح تصویر،

غلامحسین غیب پرور

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، سرتیپ غلامحسین غیب پرور را به عنوان رئیس سازمان بسیج و جانشین فرمانده کل سپاه در بسیج منصوب کرده است.

آقای خامنه‌ای در حکم آقای غیب‌پرور گفته که انتصاب او پیشنهاد سرلشگر محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه، بوده است. آقای خامنه‌ای از رئیس جدید بسیج خواسته است که با ایجاد و ساماندهی مجموعه‌هایی در بسیج به "رصد فعالیت ها و جلوگیری از نفوذ دشمن" بپردازد.

آقای غیب‌پرور جایگزین سرتیپ محمدرضا نقدی می‌شود که از سال ۱۳۸۸ رئیس سازمان بسیج بود. مطابق حکم رهبر جمهوری اسلامی آقای نقدی به عنوان معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شده است.

پیش از آقای نقدی محمدحسین زیبایی نژاد (نجات) معاون فرهنگی سپاه بود.

غلامحسین غیب پرور کیست؟

مقام قبلی آقای غیب پرور فرماندهی قرارگاه امام حسین بوده است.

او پس از کشته شدن سرتیپ حسین همدانی در سوریه فرمانده این قرارگاه شد. وظیفه این قرارگاه به گفته فرمانده سپاه "آماده کردن تیپ‌ها و لشکرهای مردم‌پایه و بسیج محور" در سراسر ایران بوده است.

آقای غیب پرور پیش از فرماندهی قرارگاه امام حسین فرمانده سپاه فجر استان فارس و پیشتر از آن هم فرمانده سپاه کربلای مازندران بود.

سرتیپ غیب پرور معاونت آموزشی نیروی زمینی سپاه پاسداران را نیز در سابقه خود دارد.

این فرمانده سپاه چند ماه پیش گفت مدیران دولتی که حقوق بالا می‌گیرند "کمتر از داعش نیستند".

او مانند اغلب فرماندهان سپاه از منتقدان سرسخت جنبش سبز بوده و در سال ۱۳۹۳ گفت: "میر حسین موسوی، کروبی و خاتمی نجس سیاسی هستند و تطهیر هم نمی شوند مگر اینکه در حضور مردم اظهار پشیمانی کنند."