قرارگاه پدافند هوایی: هدف از شلیک ضد هوایی دور کردن پهپاد بدون مجوز بود

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
شاهد عینی؛ شلیک ممتد ضد هوایی در تهران

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا گفته است که شلیک ضدهوایی امروز در تهران به دلیل ورود یک پهپاد به منطقه پرواز ممنوع بوده است.

سرتیپ علیرضا الهامی، معاون عملیات این قرارگاه به تلویزیون ایران گفت پهپادی که وارد محدوده پرواز ممنوع شده بود با شلیک پدافند هوایی از این منطقه خارج شد.

به گفته آقای الهامی پدافند بعد از دیدن پهپاد شلیک خود را آغاز کرد اما پس از "خارج شدن این ریزپرنده از محدوده پرواز ممنوع برای تامین امنیت مردم" تیراندازی پایان یافت.

آقای الهامی گفته است: "هیچ مورد خاص و نگران کننده‌ای نیست و همه چیز آرام است و آنچه ما رویت کردیم تهدید خاصی برای ما محسوب نمی شد. این شلیک ها صدای هوشیاری و آمادگی پدافند هوایی است".

به گفته مسئولان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانیبا مشخص نیست که این پهپاد متعلق به چه نهادی بوده است.

حق نشر عکس iSna
Image caption واکنش رهگذران به شلیک ممتد ضدهوایی در حوالی میدان انقلاب

بعد از ظهر امروز (دوشنبه، ۲۷ دی) صدای شلیک ممتد ضدا هوایی در مناطق مرکزی تهران از جمله میدان انقلاب شینده شد.

علی اصغر ناصر بخت، معاون امنیتی فرمانداری تهران به خبرگزاری تسنیم گفت که در تهران برخی محدوده‌های پرواز ممنوع وجود دارد و هیچ پرنده هوایی نباید بدون اطلاع و مجوز در این محدوده‌ها اقدام به پرواز کند.

او گفت که ریزپرنده که امروز در محدوده میدان انقلاب پرواز می‌کرد وارد حریم پرواز ممنوع شده بود که پدافند هوایی مستقر در دانشگاه تهران اقدام به شلیک‌های مکرر به سوی آن کرد.

کمتر از یک ماه پیش پهپادی که گفته شد برای ساخت یک مستند بر فراز مناطق مرکزی تهران پرواز می‌کرد، هدف شلیک پدافند قرارگاه خاتم الانبیا قرار گرفت.

ابتدا گفته شد که آن پهپاد متعلق به صدا و سیما بوده که تکذیب این سازمان را در پی داشت.

+صدا و سیمای ایران: پهپاد ساقط شده متعلق به ما نبود

حق نشر عکس iSna