آلبوم عکس: دیدار هیات عالی سوئد با مقام‌های ارشد ایران

استفان لوون، نخست‌وزیر سوئد امروز در راس هیاتی تجاری و دیپلماتیک وارد تهران شد و با مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

حق نشر عکس AP

این نخستین دیدار رسمی نخست‌وزیر سوئد از ایران بعد از انقلاب است.

حق نشر عکس Mehr

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به استقبال نخست وزیر سوئد رفت.

حق نشر عکس Mehr
حق نشر عکس khamenei.ir

هیات دیپلماتیک سوئد امروز با رهبر ایران هم دیدار کرد. در این دیدار جز نخست‌وزیر سوئد، حسن روحانی، رییس‌جمهور، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه و علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر ایران هم حضور داشتند.

حق نشر عکس President.ir
حق نشر عکس President.ir

این تصاویری است که سایت ریاست جمهوری ایران از لحظه امضای اسناد تفاهم میان هیات‌های دو کشور منتشر کرده است. در شبکه‌های اجتماعی تعداد زنان هیات دیپلماتیک و تجاری سوئد با تعداد زنان حاضر به نمایندگی از دولت ایران مقایسه شده است. در حالی که از طرف دولت ایران فقط شهیندخت مولاوری، معاون آقای روحانی حضور دارد، در هیات دیپلماتیک سوئد اکثریت با زنان است.

در این دیدار پنج سند همکاری در زمینه‌های مختلف از جمله آموزش، فناوری و شهرسازی امضا شد.

حق نشر عکس President.ir

پنجمین یادداشت تفاهم همکاری میان ایران و سوئد در زمینه امور زنان و خانواده به امضا رسید که خانم مولاوردی، معاون امروز زنان ریاست جمهوری ایران و آن لیند، وزیر تجارت و اتحادیه اروپای سوئد آن را امضا کردند.

حق نشر عکس President.ir

حسن روحانی در کاخ سعدآباد از هیات سوئدی استقبال کرد.

حق نشر عکس President.ir

مدیران ۴۰ شرکت اقتصادی و بانکی از جمله مسئولان اسکانیا، اریکسون، ولوو و اتحادیه فلزکاران سوئد در دیدار حضور داشتند.

شرکت اسکانیا گفته ایران بار دیگر به بازار مهم محصولات آنها تبدیل خواهد شد و سال پیش ۹۹۰ کامیون و ۸۶۰ اتوبوس به این کشور صادر شده است.

در مقابل منصور معظمی، رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفته که شرکت‌های سوئدی نباید به ایران به عنوان بازار صادراتی نگاه کنند. آقای معظمی بر سرمایه گذاری مشترک برای تولید و صادرات به بازارهای منطقه‌ای تاکید کرده است.

حق نشر عکس Mehr