روحانی: اگر نیروی نظامی تخلف انتخاباتی بکند باید جلوی آن ایستاد

حسن روحانی

منبع تصویر، President.ir

توضیح تصویر،

آقای روحانی برای مجریان برگزاری انتخابات سخنرانی کرد

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، نسبت به استفاده از امکانات عمومی برای تبلیغات انتخاباتی هشدار داده و گفته باید در مقابل تخلف احتمالی "یک نیروی نظامی" ایستاد. او گفته وزارت کشور مسئول این کار است.

آقای روحانی امروز، شنبه ۷ اسفند، در جلسه‌ای با مجریان برگزاری انتخابات ۱۳۹۶ گفته است: "در این موضوع نمی‌پذیرم که کسی اعلام کند شورای نگهبان مسئول است، شورای نگهبان مسئولیت نظارت بر انتخابات را بر عهده دارد. لذا چنانکه یک نیروی نظامی، مسلح و امنیتی تخلف کند باید در مقابل آن بایستیم و اعتراض کنیم."

او همچنین هشدار داده است که افزایش توان نظامی و امنیتی به تنهایی ضامن امنیت ایران نیست و تشدید شکاف‌ها و از بین رفتن اعتماد در جامعه ایران به معنی از بین رفتن امنیت خواهد بود.

آقای روحانی گفته است: " اگر ۱۰ برابر این ما نیروی امنیتی و نظامی درست کنیم و سلاحمان صد برابر شود خدای ناکرده در میان مردم ما شکاف و اختلاف بین اقوام و مذاهب باشد، شکاف‌ها تشدید و اعتمادها از بین برود امنیت هم نخواهد بود."

رئیس جمهور ایران با اشاره به "شرایط حساس جهانی و منطقه‌ای" خواهان آن شده است که گروه‌های سیاسی ایران "با محبت" کنار هم باشند و مانع ایجاد "کینه و اختلاف" شوند.

کمتر از دو هفته پیش آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، تاکید کرد که مردم ایران با هم "قهر نیستند" و در مسائل مهم با هم متحد هستند.

رئیس جمهور ایران امروز از اینکه یک جناح می‌خواهد جناح دیگر را از صحنه سیاسی حذف کند انتقاد کرده است.

او با اشاره به انتخابات مجلس در سال ۱۳۹۴، بدون نام بردن از یک گروه مشخص گفت که یکی از جناح‌ها در برخی حوزه‌ها تنها دو روز برای تبلیغ نامزد مورد نظرش وقت داشت اما با وجود محدودیت‌ها "انتخابات با صبر مردم انجام شد، ملت به خیابان نیامدند و انتخاباتی باامنیت و شکوه حداکثری و رقابت سالم شکل گرفت."

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، همزمان با پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا، در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار می‌شود. شورای نگهبان ایران باید داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را تایید کند.