رهبر ایران حمله آمریکا به سوریه را خطای راهبردی توصیف کرد

منبع تصویر، khamenei.ir

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران حمله اخیر آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه را "خطایی راهبردی" دانسته که به تقویت داعش و گروه‌های مشابه منجر می‌شود و هشدار داده است که "خطر این گروه‌ها در آینده گریبان آمریکایی‌ها را خواهد گرفت".

آقای خامنه‌ای در دیدار با گروهی از فرماندهان ارشد نظامی ایران گفت: "جنایت، تجاوز، تخطی و تعدی کاملا از آمریکایی ها بر می آید و در نقاط دیگر دنیا هم این کارها را کرده اند، اما مسئله این است که آنها جرئت انجام چنین کاری را در کجا خواهند داشت؟"

او با اشاره به تحلیل هایی که هدفشان "امکان پذیر نشان دادن این اقدام در نقاط دیگر دنیاست"، گفت که حکومت اسلامی در ایران با این کارها "از میدان به در نمی رود" و در مقابل تهدید عقب نشینی نخواهد کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به گزارش هایی که دولت سوریه را مسئول حمله شیمیایی به مناطق مسکونی در استان ادلب معرفی می کرد، دستور حمله موشکی به یک پایگاه هوایی این کشور را صادر کرد.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل در پی این حمله گفت که این حمله از جمله اخطار به ایران بوده است.

اما رهبر ایران گفته که مقام های دولت فعلی آمریکا با این کار "خطای گذشتگان خود" را تکرار می کنند.

او در اشاره به حملات اخیر اسلامگرایان افراطی در کشورهای مختلف اروپایی افزود: "اروپا امروز به خاطر غلطی که در تقویت تکفیری ها انجام داد گرفتار است و مردم در خانه و خیابان امنیت ندارند و آمریکا نیز در حال تکرار همان غلط است".

توضیح ویدئو،

گفتگوی تلفنی روسای جمهوری ایران و روسیه در مورد سوریه

امروز حسن روحانی و ولادیمیر پوتین، رئیسان جمهوری ایران و روسیه هم در یک گفت و گوی تلفنی حمله آمریکا به سوریه را خلاف قوانین بین المللی توصیف کردند.

آنها خواهان انجام تحقیقات عینی در مورد حادثه ای در استان ادلب سوریه شدند که در آن تسلیحات شیمیایی باعث کشته شدن غیرنظامیان شد.

ایران و روسیه بر تقویت همکاری برای مقابله با "تروریسم" تأکید کرده اند.