وکلای مسافری که به زور از هواپیما بیرون کشیده شد خواستار حفظ مدارک شدند

دیوید دائو

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

دیوید دائو، مسافری که به زور از یکی از هواپیماهای شرکت هواپیمایی یونایتد بیرون کشیده شد

وکلای دیوید دائو، مسافری که به زور از یکی از هواپیماهای شرکت هواپیمایی یونایتد بیرون کشیده شد در درخواستی اضطراری از دادگاه خواستار آن شده که شواهد این حادثه حفظ شود.

در ویدیویی که میلیون ها نفر در شبکه های اجتماعی آن را تماشا کردند، این مسافر در حالی دیده می شد که فریاد می زد و به زور از هواپیما بیرون کشیده می شد.

در این فیلم ماموران آقای دائو را به زور از صندلی‌اش در یک هواپیما بیرون می‌کشند و بعد او را از دو دست می گیرند و روی راهروی هواپیما می‌کشند و بیرون می‌برند.

در بخشی از ویدیو به نظر می رسد که صورت آقای دائو خونریزی می کند.

این مسافر هم اکنون در بیمارستانی در شیکاگو تحت درمان قرار دارد.

در درخواستی که در دادگاه ایالت ایلینویز ارائه شده از دادگاه خواسته شده تا یوناتید ایرلاینز و مقامات شهر شیکاگو تمامی فیلم های دوربین های مداربسته و صداهای ضبط شده در هواپیما و فهرست مسافران و خدمه این پرواز را حفظ کنند.

در پی این حادثه، یونایتد ایرلاینز گفت که پول بلیت تمامی مسافران این پرواز را به آن ها برمی گرداند.

مسیر این هواپیما از شیکاگو به لویی ویل بود.

مدیرعامل این شرکت هواپیمایی گفته است که به دلیل بروز این حادثه از سمتش کناره گیری نمی کند.

در پی این حادثه شرکت هواپیمایی یونایتد در بیانیه‌ای گفت که بلیت‌های پرواز شماره ۳۴۱۱، از شیکاگو به لویی‌ویل، اضافه بر صندلی فروخته شده بود و "وقتی تیم ما از مسافران خواست که داوطلب شوند تا با پرواز دیگری بروند، یکی از مشتری‌ها حاضر نشد داوطلبانه از هواپیما پیاده شود، بنابراین از ماموران خواسته شد که مداخله کنند."

به گفته شاهدان، در نهایت سه مسافر قبول کردند پیاده شوند اما دکتر دائو که در یک بیمارستان کار می کرد و باید روز بعد مریض می دید، از پیاده شدن خودداری کرد.د.