وقوع ۶۰ حادثه در تهران بر اثر طوفان شدید

حق نشر عکس FARS
Image caption سقوط داربست های ساختمانی و سنگ نما، شکسستگی درختان، پارگی کابل برق و افتادن اجسام سنگین را از جمله حوادث ناشی از طوفان تهران بوده است

جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی تهران از وقوع ۶۰ حادثه بر اثر طوفان شدید خبر داد.

این طوفان، عصر روز دوشنبه ۴ اردیبهشت و باسرعت بیش از ۷۰ کیلومتر، از مناطق غربی استان تهران به سمت سایر مناطق استان وزیدن گرفت.

آقای ملکی، در گفتگو با ایلنا، سقوط داربست های ساختمانی و سنگ نما، شکسستگی درختان، پارگی کابل برق و افتادن اجسام سنگین را از جمله حوادث ناشی از طوفان تهران دانست.

وی اعلام کرد که نیروهای آتش نشانی از زمان آغاز طوفان تا ساعت هشت و نیم عصر به وقت تهران در حالت "آماده باش کامل" بوده اند.

پیشتر، زمینه علی رستمی، مدیرکل فرودگاه مهرآباد نیز، از لغو همه پروازهای این فرودگاه به علت طوفان خبر داده بود، هرچند پروازهای مهرآباد، بعد از چند ساعت از سر گرفته شدند.

هنوز اخبار دقیقی در مورد تعداد مصدومین طوفان تهران منتشر نشده ولی حسن عباسی، سخنگوی اورژانس تهران گفته است که ۵ نفر در "پارک شهر" به دلیل شکسته شدن درختان مصدوم شده و به بیمارستان انتقال یافته اند.

طوفان امروز، باعث ایجاد وقفه در بسیاری از فعالیت های عادی در تهران شد که لغو سخنرانی ابراهیم رئیسی، از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، از آن جمله بود.

سخنرانی آقای رئیسی قرار بود امشب در محله خانی‌آباد نو در جنوب تهران برگزار شود اما به علت وزش طوفان و قطع برق محل سخنرانی برگزار نشد.