محمد خاتمی: رای به روحانی را تکرار کنید

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
بخشی از پیام محمد خاتمی در حمایت از حسن روحانی

محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران، با پیغامی ویدئویی که در شبکه تلگرام منتشر شده، بر حمایت خود از حسن روحانی در انتخابات تاکید کرده و از مردم ایران خواسته است که دوباره به آقای روحانی رای بدهند.

آقای خاتمی گفته است: "این بار این شمایید که باید تکرار کنید، تکرار رای به روحانی عزیز برای تقویت امید به آینده ای بهتر."

در پیام ویدیویی آقای خاتمی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در سال ۱۳۹۴، عبارت "تکرار می‌کنم" در سخنان او توجه زیادی را جلب کرده بود.

آقای خاتمی در پیام امروز خود گفته است که مشارکت بالا در انتخابات به "افزایش اقتدار ملی، دفع توطئه‌ها و رفع مشکلات" منجر می‌شود. او انتخابات شوراها را هم با اهمیت دانسته، هرچند از فرد یا فهرست مشخصی حمایت نکرده است.

محمد خاتمی ضمن ستایش دولت برای موفقیت در کنترل تورم، اظهار امیدواری کرده است که آقای روحانی در صورت انتخاب مجدد بتواند مشکل رکود در اقتصاد ایران را نیز برطرف کند.

او در عین حال نسبت به "شعارهای واهی و بی اساس" رقیبان آقای روحانی هشدار داده و گفته است که برخی از این شعارها غیرعملی هستند و آنها هم که قابل اجرا هستند مشکلات زیادی به بار خواهند آورد.

آقای خاتمی گفت: "با روحانی راهی را آغاز کرده‌ایم و به نیمه راه رسیده‌ایم."

او پیش‌بینی کرده است که در صورت پیروزی دوباره حسن روحانی "دولت روحانی و کابینه آینده او منسجم تر و کارآمدتر و همسوتر با شعارهای او و خواست ملت تشکیل خواهد شد."

محمد خاتمی در انتخابات ۱۳۹۲ نیز با درخواست از محمدرضا عارف برای انصراف از نامزدی، از حسن روحانی حمایت کرد.

رسانه‌های ایران در انتشار اخبار و تصاویر مربوط به آقای خاتمی محدودیت‌هایی دارند و نظرات او در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود.

پیغام ویدیویی حمایت آقای خاتمی از آقای روحانی، یک ساعت و نیم پس از انتشار در تلگرام، نزدیک به ۶۰۰ هزار بار دیده شده است.

موضوعات مرتبط