نبرد استیکرها در آستانه انتخابات

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
نبرد استیکرها در آستانه انتخابات

در این چند روز باقیمانده تا انتخابات نه‌تنها نامزدها لحن شدیدتری نسبت به هم در پیش گرفته‌اند بلکه حامیان آنها هم در فضای مجازی بیکار ننشسته‌اند و مشغول ایفای نقش هستند.

حامیان طیف‌های اصولگرا و میانه‌رو در چت‌افزار محبوب ایرانی‌ها یعنی تلگرام برای جذب بیشتر مخاطب و گرمتر کردن تنور انتخابات از خودشان خلاقیت نشان می‌دهند.

بازار ساختن استیکرهای انتخاباتی داغ شده است. هر دو سوی طیف سیاسی در حمایت از نامزدهای خود طرح‌هایی زده‌اند و کاربران را تشویق به استفاده از آنها می‌کنند.

خط مقدم

آنها به نوعی این چت‌افزار را تبدیل به خط مقدمی برای مانور گروه‌های مخالف نامزدهای انتخاباتی تبدیل کرده‌اند. آتشبار از هر طرف فرود می‌آید؛ خواه "حمله گازانبری" خواه از طریق شعار یا سوپرمن.

گروهی سعی کرده‌اند میانه را بگیرند تا اوضاع خیلی وخیم نشود.

عده‌ای دیگر هم تلاش می‌کنند تا افرادی را که انتخابات را تحریم کرده‌اند ترغیب به شرکت کنند.

اما آتشبار از کار نمی‌افتد. جنگ لفظی همچنان ادامه دارد.

این اولین بار نیست که شور انتخاباتی و بحث‌های سیاسی به تلگرام رسیده است. در انتخابات مجلس و خبرگان سال ۱۳۹۴ این چنین "کلکل"هایی در بین کاربرهای این چت‌افزار با شدت بیشتری در جریان بود.

بعد از انتشار پیام صوتی محمد خاتمی و حمایت او از لیست امید اصلاح‌طلبان با ویدیویی که به "تکرار می‌کنم " مشهور شد، حامیان برای هر چه بیشتر رساندن پیام آقای خاتمی به مردم استیکرهایی ساختند..

از آن سوی میدان هم در آن انتخابات طرفداران اصولگرایان کمپینی راه انداختند با عنوان "نه به انگلیس". آنها می‌گفتند به لیست انگلیسی رای نمی‌دهند. منظورشان لیست اصلاح‌طلبان بود. به زعم آنها این لیست از طرف رهبران انگلیسی و از سوی بی‌بی‌سی تغذیه می‌شد و با ارزش‌های نظام اسلامی منافات داشت.