روحانی: صدا و سیما گرفتار یک باند سیاسی شده است

حسن روحانی حق نشر عکس ILNA

در آخرین روزهای تبلیغات انتخاباتی، حسن روحانی، رئیس جمهور کنونی و نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در تجمعی انتخاباتی در زنجان جهت‌گیری سیاسی رادیو تلویزیون رسمی ایران را زیر سوال برده است.

آقای روحانی گفت: "همه کارمندان صداوسیما افراد خوبی هستند و خبرنگاران و تولیدکنندگان آن رسانه نیز زحمتکش هستند و ما آنها را دوست داریم. اما این رسانه گرفتار یک باند سیاسی شده است."

صداوسیمای ایران بارها به جانبداری از یک جناح سیاسی متهم شده است. در آغاز تبلیغات انتخاباتی ابراهیم رئیسی در نامه‌ای به رئیس این رسانه خواهان پرهیز آن از جانبداری از آقای روحانی شد.

حق نشر عکس ILNA
Image caption برخی حاضران در تجمع آقای روحانی خواهان تحقق حق تحصیل به زبان مادری شدند

آقای روحانی همچنین گفته است: "من نمی‌خواهم از شورای نگهبان درخواست کنم که نظارت کنند اما از جوانان می‌خواهم که در این زمینه نظارت داشته باشند."

آقای روحانی در تجمع انتخاباتی خود در زنجان خطاب به رقیبانش گفت: "به روستاها نروید و به مردم دروغ بگویید. با اتوبوس مردم را جمع نکنید. در پادگان به آنها ناهار ندهید. ایران همین سه چهار روز نیست."

او همچنین گفت: "آنهایی که می‌خواهند قدرت در انحصار یگ گروه خاص باشد به آنها می‌گوییم قدرت ایران متعلق به همه ایران است. ما حصر قدرت در کشور را نمی‌پذیریم، ما حصر ایران را نمی پذیریم، ما تحریم ایران را نمی‌پذیریم."


انتخابات ایران

  • روز جمعه ۲۹ اردیبهشت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراها برگزار می‌شود
  • مهلت تبلیغات انتخاباتی کمتر از دو روز دیگر (۸ صبح پنج‌شنبه به وقت محلی) به پایان می‌رسد
  • محمدباقر قالیباف به نفع ابراهیم رئیسی از نامزدی انصراف داده است
  • انتظار می‌رود اسحاق جهانگیری به نفع حسن روحانی انصراف دهد
  • لحن نامزدها در روزهای اخیر تندتر شده است

دیوار

ابراهیم رئیسی، رقیب اصلی آقای روحانی، امروز در تجمعی در بوشهر از دولت حسن روحانی برای اینکه "همه‌چیز مردم را به سند برجام متصل می‌کنند" انتقاد کرد و درباره سیاست خارجی آقای روحانی گفت: "این دیپلماسی التماسی بوده درحالی که باید با دیپلماسی انقلابی مشکل جامعه را حل کرد."

آقای رئیسی گفت: "شما می‌گویید چرا من می‌گویم سفره‌های مردم هر روز کوچکتر می‌شود و فقر گسترش می‌یابد. شما می‌گویید 'چرا می‌خواهید دیوار بکشید؟ ' بله، من بین چپاولگران حقوق مردم و مردم دیوار می‌کشم."

حق نشر عکس Fars
Image caption آقای رئیسی پس از بوشهر تجمعی در تهران دارد

حسن روحانی در تبلیغات انتخاباتی خود رقیبانش را متهم کرد که می‌خواهند بین زنان و مردان "دیوار بکشند".

طرفداران آقای روحانی نیز در روزهای اخیر با انتشار عکس‌هایی از تجمع‌های انتخاباتی آقای رئیسی جداسازی جنسیتی در این تجمع‌ها را برجسته کرده‌اند.

آقای رئیسی یک تجمع انتخاباتی نیز در کرج برگزار کرد و بنا است در تجمعی در مرکز تهران حاضر شود.

موضوعات مرتبط