آیت‌الله خامنه‌ای: حرف‌هایی زده شد که شایسته ملت ایران نبود

خامنه‌ای حق نشر عکس khamenei.ir

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، دو روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، از بعضی اظهارات مطرح‌شده در جریان مبارزات انتخاباتی انتقاد کرد و گفت: "در بحث‌های انتخاباتی گاهی یک حرف‌هایی زده شد که شایسته ملت ایران نبود، لکن حضور ملت ایران همه این مسائل را حل خواهد کرد."

آقای خامنه‌ای امروز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت (۱۷ مه) در تهران بار دیگر انتخابات و رای مردم را پیروزی نظام توصیف کرد و گفت: "در انتخابات نامزدهای متعددی هستند؛ هرکدام حرف می‌زنند، نظر می‌دهند و هرکدام طرفدارانی دارند. یک نفر از این جمع بالاخره رأی می‌آورد، اما برنده اصلی در این ماجرا -هرکس که رأی بیاورد- ملت ایران است. برنده اصلی نظام جمهوری اسلامی است."

در روزهای گذشته و به ویژه از زمان مناظره سوم، لحن نامزدهای انتخاباتی به شدت تند شده و نامزدهای اصلی یکدیگر را به مواردی همچون فساد و دروغ‌گویی متهم کرده‌اند.

آقای خامنه‌ای در سخنان امروز خود همچنین گفت: "انضباط مردم خیلی باارزش است؛ هم قبل از انتخابات، هم روز انتخابات و هم بعد از انتخابات. این انضباط و پایبندی مردم به نظم و قانون خیلی مهم است".

او در سخنرانی هفته پیش هم هشدار داده بود که "اگر کسی بخواهد علیه امنیت کشور قیام کند، قطعاً با عکس‌العمل و واکنش سخت مواجه خواهد شد".

رهبر ایران امروز از "ناسپاسی" افرادی گله کرد که از "فضای آزاد استفاده می‌کنند و آزادی را نفی می‌کنند".

او گفت: "ملت‌هایی که در منطقه‌ ما دولت‌هایشان تحت‌الحمایه‌ رژیم آمریکا هستند، حسرت انتخابات را می‌خورند. برایشان یک رویاست که وارد صحنه بشوند، چند نفر با هم بر سر ریاست اجرایی کشور رقابت کنند، بعد مردم حق داشته باشند انتخاب کنند."

آقای خامنه‌ای روز انتخابات را روز "جشن و شادی و شور" برای جمهوری اسلامی ایران خواند.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا روز جمعه ۲۹ اردیبهشت برگزار می‌شود.