روسیه تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران را 'بی‌اساس' خواند

پرچم ایران و روسیه

منبع تصویر، Getty Images

روسیه تحریم‌ها جدید آمریکا علیه ایران را "بی‌اساس" خوانده است.

به گزارش خبرگزاری روسی ریانووستی یک مقام ارشد وزارت خارجه روسیه گفته است تحریم‌های آمریکا علیه برنامه موشکی ایران "بی‌اساس" هستند.

میخائیل اولیانوف، یکی دیگر از مقام‌های وزارت خارجه روسیه گفته است که آمریکا به تعهداتش در توافق هسته‌ای "بسیار بد" عمل می‌کند.

آمریکا در این هفته ۱۸ فرد و نهاد ایرانی را به فهرست تحریم‌های ایران اضافه کرد. ایران این اقدام آمریکا را "خلاف روح برجام" توصیف کرده است. آمریکا می‌گوید ایران باید به توسعه برنامه موشکی خود و برخی سیاست‌هایش در خاورمیانه پایان بدهد.

ایران و قدرت‌های جهانی دو سال پیش در مورد محدودیت برنامه‌ هسته‌ای ایران و رفع برخی تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور به توافقی جامع (برجام) رسیدند.

توضیح ویدئو،

لحن 'محتاط' ظریف در نخستین سفرش به آمریکای پس از ترامپ

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران که به آمریکا رفته است، در مصاحبه با مجله نیویورکر گفت مذاکره دوباره درباره برنامه هسته‌ای ممکن نیست. آقای ظریف گفته است که مذاکرات قبلی به اندازه کافی پیچیده بود و مذاکره دوباره "خطرناک" خواهد بود.

آقای ظریف گفته درخواستی برای ملاقات با رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، نداشته است. او در عین حال احتمال دیدار با آقای تیلرسون در آینده را رد نکرد.

امروز عباس عراقچی، معاون آقای ظریف در وین با یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار کرد.

آقای عراقچی برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام، که در سطح معاونان وزیران خارجه ایران و کشورهای ۱+۵ برگزار می‌شود به وین رفته است. این نشست روز جمعه برگزار خواهد شد.