امام جمعه کرمان 'به خاطر برخی فشارها' مجبور به استعفا شده

امام جمعه کرمان

منبع تصویر، tasnim

توضیح تصویر،

سید یحیی جعفری، امام جمعه کرمان از امامان جمعه منصوب آیت‌الله روح‌الله خمینی، رهبر سابق ایران است

فرزند امام جمعه کرمان که به تازگی استعفای خود را به رهبر ایران ارائه داده، گفته است که پدرش به خاطر "برخی فشارها" مجبور به استعفا شده است.

یحیی جعفری، امام جمعه کرمان، از امامان جمعه منصوب آیت‌الله روح‌الله خمینی، رهبر سابق ایران است که اخیرا استعفای خود را به آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران ارائه داده است.

خطبه‌ نماز جمعه امروز کرمان را آقای جعفری خوانده است.

هنوز خبری در مورد پذیرش استعفای او از سوی آیت‌الله خامنه‌ای گزارش نشده است.

آقای جعفری از حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران حمایت کرده و گفته است او "از زمین تا آسمان" با محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری سابق تفاوت دارد.

خبرگزاری تسنیم می‌گوید آقای جعفری، امروز در نماز جمعه کرمان دلیل کناره‌گیری خود را "کهولت سن" خوانده و گفته است "هیچ اجباری" وجود نداشته است. او خود را "مطیع امر مقام معظم رهبری" خوانده است.

کناره‌گیری آقای جعفری که ۳۷ سال امام جمعه کرمان بوده، با نگرانی اصلاح‌طلبان و حامیان دولت حسن روحانی رو‌به‌رو شده است.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری ایران در توییتر خود، آقای جعفری را نماد روحانیت روشن‌‌ضمیر و معتدل خوانده و از استعفای او ابراز نگرانی کرده است.

هادی جعفری، فرزند امام جمعه کرمان به خبرگزاری ایلنا گفته است که پدرش برای اقامه نماز جمعه "مشکل جسمی" ندارد و این استعفا به خاطر "برخی فشارها" بوده است.

گفته شده که که آقای جعفری در زمان اقامه نماز عید فطر امسال دچار "مشکلاتی" شده بود اما در آن زمان گزارشی در باره این "مشکلات" منتشر نشده بود.

فرزند آقای جعفری گفته است "برخی افراد اینطور وانمود کردند که ایشان مشکل تنفسی دارد و از مسئولیت امام جمعه کرمان کنار برود."

روزنامه قانون نوشته است "ناخوش احوال" بودن آقای جعفری در نماز عید فطر به "تندروها بهانه‌ای" داده تا امام جمعه کرمان را برای استعفا فشار وارد کنند.

خبرگزاری‌های ایران گفته‌اند که سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران هم در نماز عید فطر کرمان حضور داشت.