مطهری: عارضه قلبی کروبی فرصت خوبی برای خاتمه حصر خانگی است

مهدی کروبی طی بیش از شش سالی که در حصر خانگی است، شش بار تحت عمل جراحی قرار گرفته است

منبع تصویر، .

توضیح تصویر،

مهدی کروبی طی بیش از شش سالی که در حصر خانگی است، شش بار تحت عمل جراحی قرار گرفته است

یک روز پس از اعلام انتقال مهدی کروبی از چهره‌های سیاسی و منتقد حکومت ایران به بیمارستان، علی مطهری نایب رئیس مجلس خواهان پایان دادن به حصر خانگی او شده است.

آقای مطهری در توییتر خود نوشت: "عارضه قلبی جناب آقای کروبی و انتقال ایشان به بیمارستان فرصت خوبی است که با تدبیر به داستان غم‌انگیز حصر خانگی وی خاتمه داده شود".

مهدی کروبی از رهبران معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ است. آقای کروبی همچون میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، دیگر رهبران معترض به نتایج آن انتخابات، بیش از ۶ سال است که در حصر خانگی است.

بیشتر بخوانید:

محمدتقی کروبی، فرزند مهدی کروبی دیروز خبر داده بود که با تشخیص پزشک وزارت اطلاعات و به دلیل عارضه قلبی، پدرش از روز دوشنبه (دوم مرداد) در بیمارستان بستری شده است.

به گفته خانواده آقای کروبی، وضعیت جسمانی او مناسب نیست و از زمان شروع حصر خانگی، تاکنون ۶ بار از ناحیه قلب، چشم، کمر، زانو، ساق پا و مجاری ادرار تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

همسر آقای کروبی اواخر سال گذشته در نامه ای سرگشاده گفته بود که "مسئولیت سلامت و جان همسرم بر عهده نظام است."

علی مطهری که امروز خواستار پایان دادن به حصر خانگی آقای کروبی شده پیش از این بارها از ضرورت خاتمه این وضعیت سخن گفته است.

دو سال پیش آقای مطهری گفته بود که آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران در پاسخ به درخواست او در مورد رفع حصر از میرحسین موسوی و مهدی کروبی یا محاکمه قضایی آنها، با هر دو درخواست مخالفت کرده است.

اسماعیل احمدی مقدم فرمانده وقت پلیس ایران هم در سال ۱۳۹۱ گفته بود که آیت‌الله خامنه‌ای شخصا مسئولیت برخورد با مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را به عهده گرفته است.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در زمان تبلیغات انتخابات دور اول ریاست جمهوری خود وعده رفع حصر را مطرح کرده بود اما تا الان که در هفته‌های آخر چهار سال اول ریاست جمهوری‌اش قرار دارد، نتوانسته این وعده را عملی کند.

در جریان گردهمایی‌های انتخابات ریاست جمهوری اخیر هم رفع حصر از جمله مهمترین شعارهای هواداران ریاست جمهوری آقای روحانی بود.