در پرونده حقوق‌های نامتعارف 'بیش از ۹۰ حکم قطعی صادر شده است'

دیوان محاسبات

منبع تصویر، MEHRNEWS

توضیح تصویر،

دیوان محاسبات کشور یک نهاد نظارتی وابسته به مجلس ایران است

محمد خدابخشی، رئیس کمیته دیوان محاسبات کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران گفته است که بعد از بررسی ۱۱۷ پرونده در جریان رسیدگی به "حقوق‌های نامتعارف" تا کنون ۹۳ حکم قطعی برای متهمان صادر شده است.

به گفته این نماینده مجلس ایران مبلغ مطرح در این پرونده‌ها بیش از هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است که "با دخالت دیوان محاسبات٬ تاکنون بیش از ۲۴ میلیارد تومان به خزانه کشور بازگشته است".

آقای خدابخشی گفت نزدیک به ۴۰۰ نفر از مدیران جمهوری اسلامی ایران حقوق نامتعارف دریافت می‌کردند "که این تعداد ۴ درصد از مدیران کشور را شامل می‌شود".

دیوان محاسبات یک نهاد نظارتی وابسته به مجلس ایران است که بر اغلب فرایندهای مالی کشور نظارت می‌کند.

دیوان دارای محکمه مالی است که به گفته آقای خدابخشی اخیرا در پرونده حقوق های نجومی بیش از ۹۰ حکم قطعی داده است.

بیشتر بخوانید:

منبع تصویر، Mizan

توضیح تصویر،

خبرگزاری قوه قضاییه ایران تصاویر فیش‌های حقوقی مدیران بیمه مرکزی را منتشر کرد

دریافت حقوق‌های ده‌ها میلیون تومانی از سوی برخی از مقام‌های دولتی ایران از جمله مدیران بخش‌های بیمه و بانکی٬ به پرونده "حقوق‌های نجومی" شهرت پیدا کرد.

این موضوع را اولین بار رسانه‌ها و کانال‌های تلگرامی نزدیک به محافظه‌کاران با انتشار فیش‌های حقوقی مدیرانی که حقوق‌های کلان دریافت می‌کردند٬ مطرح کردند.

آقای روحانی در واکنش به طرح دریافت حقوق های کلان توسط برخی از مدیران ارشد دولتی گفته بود "حقوق های نجومی" باید به خزانه بازگردد و اشخاص متخلف عزل شوند اما تاکید داشت که دریافت حقوق‌های نجومی "منحصر به مدیران دولتی نیست".