کنایه مشاور روحانی به حداد عادل: ۸ سال به رایانه دست نزنید

حداد عادل در مصاحبه تلویزیونی

منبع تصویر، IRIB

توضیح تصویر،

غلامعلی حداد عادل در مصاحبه با تلویزیون ایران آقای احمدی‌نژاد را به کامپیوتری ناشناخته تشبیه کرد

حسام‌الدین آشنا، مشاور حسن روحانی، به غلامعلی حداد عادل، رئیس سابق مجلس، به خاطر حمایتش از محمود احمدی‌نژاد کنایه زده است.

آقای حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در مصاحبه‌ای رئیس جمهور سابق ایران را به کامپیوتری ناشناخته تشبیه کرده و گفته بود: "آقای احمدی‌نژاد یک رایانه‌ای است که ما نرم‌افزارش را نداریم و نمی‌توان پیش‌بینی کرد چه اتفاقی رخ می‌دهد."

آقای آشنا، رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، در واکنش، در توییتر خود نوشته است وقتی کسی کار با رایانه را بلد نیست یا نرم‌افزار آن را نمی‌شناسد، باید از "روشن کردن و دستکاری با آن در مدت ۸ سال" خودداری کند.

آقای حداد عادل در عین حال در آن مصاحبه تلویزیونی از موضع پیشین خود و دیگر اصولگرایان در حمایت از محمود احمدی‌نژاد دفاع کرده و گفته است: "شما باید این تصمیم را در ظرف زمانی خود ارزیابی کنید. یعنی ببینید که انتخاب دیگر ما چه بوده است. اگر الان هم شرایط به سال ۸۴ یا ۸۸ بازگردد، ما همانطور تصمیم می‌گیریم. آن تصمیم در آن لحظه درست بوده است. یعنی اتفاقاتی که بعد از تصمیمی رخ می‌دهد نباید در ارزیابی تصمیم موثر گرفت."

اصلاح‌طلبان و جریان نزدیک به حسن روحانی با اشاره به رد صلاحیت محمود احمدی نژاد و همچنین عملکرد او، اصولگرایان حامی او را زیر سوال می‌برند و می‌گویند فاصله امروز آقای احمدی‌نژاد با بخش عمده جریان اصولگرا نافی مسئولیت آنها در اقدامات آقای احمدی‌نژاد نیست.

در مقابل اصولگرایان می‌گویند حمایتشان از آقای احمدی‌نژاد بی قید و شرط نبوده و بحث‌های مربوط به دوره او برای آن پیش کشیده می‌شود که طرفداران دولت حسن روحانی همه کاستی‌ها را تقصیر رئیس جمهور سابق بیندازند.