حسین فدایی در دفتر بازرسی رهبر ایران جای ناطق نوری را گرفت

حسین فدایی

منبع تصویر، Tasnim

توضیح تصویر،

حسین فدایی دبیرکل سابق جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی است

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران در حکمی حسین فدایی را به ‌‌عنوان رئیس دفتر بازرسی خود منصوب کرده است.

رهبر ایران در این حکم که نسخه‌ای از آن امروز سه‌شنبه ۹ آبان (۳۱ اکتبر) در رسانه‌های ایران منتشر شده، خطاب به آقای فدایی نوشته است: "دفتر بازرسی بخش حساس و مفیدی از مجموعه منتسب به این حقیر است و اکنون که جناب حجت‌الاسلام آقای ناطق نوری از مسئولیت آن کناره‌گیری کرده‌اند، با تشکر از زحمات چندین‌ساله ایشان، این مسئولیت را به جنابعالی می‌سپارم."

آقای فدایی که ۶۲ سال دارد و به گفته خودش در خانه پدری خود در شهر ری زندگی می‌کند، دبیرکل سابق جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی است.

رئیس جدید دفتر بازرسی آیت‌الله خامنه‌ای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با راه اندازی "گروه بدر" در مبارزه با حکومت شاهنشاهی ایران شرکت داشت.

او همچنین از مؤسسان سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بود و در زمان جنگ هشت ساله ایران و عراق فرماندهی ستاد مرکزی فوریت‌های جنگ را برعهده داشت.

آقای فدایی، در دوره‌های هفتم و هشتم مجلس (۱۳۸۳-۱۳۹۱) هم نماینده تهران در مجلس بوده است.

منبع تصویر، Mehr

توضیح تصویر،

علی اکبر ناطق نوری پیش از انتخابات اخیر ریاست جمهوری به دلیل حمایت از حسن روحانی از ریاست بازرسی دفتر رهبری استعفا کرد

رهبر ایران در حالی مسئولیت دفتر بازرسی خود را به حسین فدایی سپرده که پیش از این علی اکبر ناطق نوری عهده‌دار این سمت بود.

آقای ناطق نوری در اردیبهشت ماه امسال (۱۳۹۶) و پیش از برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، به دلیل حمایت از حسن روحانی از ریاست بازرسی دفتر رهبری استعفا کرد.

آقای ناطق نوری در انتخابات جنجالی ریاست جمهوری ایران در ۱۳۸۸ که به پیروزی محمود احمدی نژاد انجامید، از میرحسین موسوی حمایت کرده بود.

آقای احمدی نژاد در جریان مناظره مشهور تلویزیونی با میرحسین موسوی، فعالیت‌ها و ثروت فرزند آقای ناطق نوری را زیر سئوال برد.

در این مناظره زنده که میلیون‌های ایرانی آن را از تلویزیون دولتی ایران دیدند، آقای احمدی نژاد گفت:"پسر آقای ناطق چطوری میلیاردر شد؟ خود آقای ناطق چطوری داره زندگی می‌کنه؟ اینها حامیان شما (میرحسین موسوی) هستند."

گوشه نشینی آقای ناطق نوری از همان زمان آغاز شد.