تنش ایران و عربستان؛ به کجا چنین شتابان؟

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، اعلام کرده که مرزهای هوایی، دریایی و زمینی یمن را برای جلوگیری از رسیدن سلاح به حوثی ها بسته است. این اقدام در واکنش به حمله موشکی اخیر به فرودگاه ریاض، پایتخت عربستان صورت گرفته است. اقدامی که پادشاهی عربستان آن را زیر سر جمهوری اسلامی می داند اما وزارت خارجه اسلامی آن را تکذیب کرده. در همین رابطه خبرگزاری العربیه به نقل از محمد نوریزاد، منتقد جمهوری اسلامی که در ایران زندگی می کند نوشته که نمی‌شود تصور کرد ایران در شلیک موشک به ریاض دست نداشته است. نکته حایز توجه دیگر این است که آتش پدیدار شده در روابط دو کشور، هر چقدر در رسانه های جمهوری اسلامی، روزنامه ها و بویژه رادیو و تلویزیون حکومتی انعکاس داشته، در خبرگزاری رسمی عربستان سعودی به زبان فارسی، موسوم به اصلا پوشش داده نشده است.

به این دعوای کم سابقه میان دو همسایه در قالب گزارشی از مهرنوش پورضیایی خبرنگار بی‌بی‌سی، گفتگوی علی همدانی با منصور فرهنگ نماینده پیشین ایران در سازمان ملل و در بررسی مطبوعات چاپ تهران در شانزدهمین روز از آبان خواهیم پرداخت.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.