در میان موجی از انتقادها؛ کیهان از تیتر جنجالی خود دفاع کرد

تیتر کیهان

منبع تصویر، Kayhan.ir

توضیح تصویر،

روزنامه کیهان؛ سه‌شنبه ۱۶ آبان

روزنامه کیهان امروز سه‌شنبه ۱۶ آبان (۷ نوامبر) از تیتر دیروز خود که موجی از انتقادها را به همراه داشت دفاع کرد.

این روزنامه در صفحه اول خود با عنوان "مصالح ملی در حمایت از مطلومان یمن است؛ نه نگرانی برای برج‌های دوبی" به نوعی انتقادها را نادیده گرفته است.

کیهان در در تازه‌ترین شماره خود نوشته است: "این تیتر به مذاق عده‌ای خوش نیامد و برخی مدعی شدند تیتر کیهان خلاف مصالح و منافع ملی است!"

این روزنامه افزوده: "قبای نگرانی برای منافع ملی، زیادی گشاد است و برای پنجه کشیدن به صورت کیهان که همیشه افشاگر خط و ربط‌های نامربوط و آلوده آنان بوده، بهتر است به دنبال دستاویزهای بهتری باشند تا دلواپس بودن برای برج‌های شیشه‌ای و شکننده دوبی."

روزنامه کیهان تیتر اصلی چاپ دیروز خود را به گزارشی با عنوان "شلیک موشک انصارالله به ریاض؛ هدف بعدی، دوبی" اختصاص داده بود.

منبع تصویر، kayhan.ir

توضیح تصویر،

تیتر جنجالی کیهان در روز دوشنبه ۱۵ آبان که تذکر هییت نظارت بر مطبوعات را به همراه داشت

در پایان گزارش مرتبط با این تیتر آمده بود: "الان این انصارالله و انقلابیون یمن هستند که تعیین می‌کنند کجا باید هدف موشک بالستیک دوربرد قرار بگیرد؛ شاید ریاض، جده، طائف و آرامکو هدف بعدی باشد و یا شاید هم انصارالله سر موشک را به سمت بندر شیشه‌ای تر و تمیز دوبی بچرخاند."

این گزارش، دیروز با تذکر هیئت نظارت بر مطبوعات همراه شد که مطلب کیهان را "خلاف مصالح ملی" دانست.

محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت هم امروز سه‌شنبه (۱۶ آبان) گفت: "با رسانه‌هایی که منافع ملی را هدف قرار می‌دهند، برخورد می شود."

اظهارات سخنگوی دولت، به مطلب دیروز کیهان اشاره داشت که سخنگوی دولت آن را "تخلف" خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) آقای نوبخت افزود: "این یک تخلف آشکار رسانه‌ای است و برخورد قانونی با این تخلف در حال اجرا است که آرزو می کنیم با قاطعیت بیشتری انجام شود. هیچ چیز برای ما مهم‌تر از منافع ملی نیست."

منبع تصویر، dolat.ir

توضیح تصویر،

محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت تیتر کیهان را "تخلف آشکار رسانه‌ای" خوانده است

عربستان سه روز پیش گفت پدافند هوایی این کشور یک موشک بالستیک شلیک شده از یمن را در حوالی فرودگاه بین‌المللی ملک خالد، واقع در حومه ریاض، پایتخت، رهگیری و سرنگون کرده است.

ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی ضمن متهم کردن ایران به نقش داشتن در این حمله موشکی به فرودگاه بین المللی ریاض، گفته این حمله می تواند عمل جنگی تلقی شود و ممکن است به آن پاسخ دهد.

در بیانیه ای که ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان منتشر کرده آمده که پرتاب این موشک "تعرض مستقیم نظامی" توسط ایران قلمداد می‌شود.