پیام نتانیاهو به کشتی‌گیر ایرانی: زورگویانی که به تو گفتند بباز، به خاک می‌افتند

بنیامین نتانیاهو حق نشر عکس AFP

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در یک پیام ویدیویی خطاب به علیرضا کریمی، کشتی‌گیر ایرانی که برای خودداری از روبرو شدن با یک کشتی‌گیر اسرائیلی در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان به حریف روس خود باخت، پیام داده که حکومت ایران "به خاک خواهد افتاد".

آقای نتانیاهو در این پیام که در فیسبوک منتشر کرده، از اینکه ایران به ورزشکاران خود اجازه نمی‌دهد با ورزشکاران اسرائیلی رقابت کنند به شدت انتقاد کرده و گفته: "تجسم کنید که یک دولت، ورزشکاران خود را از رقابت در مقابل ورزشکاران سیاهپوست یا همجنس‌گرا یا عرب منع می‌کرد".

او سخنان آقای کریمی را یادآوری کرده که گفته بود وقتی مربی‌اش به او گفت که باید ببازد، دنیا روی سرش خراب شد. آقای نتانیاهو گفته که بهای سیاست‌های دولت ایران را مردم این کشور باید بپردازند.

در واکنش به این پیام، رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی ایران با انتشار پیامی به بنیامین نتانیاهو پاسخ داده است. در این پیام آمده: "این درست است که همه مردم ما مشتاقانه منتظر کسب مدال طلا از سوی کاپیتان تیم ملی امید کشورشان در مسابقات جهانی امید بوده‌اند، اما یک چیز را فراموش نکنید؛ مردم ایران در ارتباط با یک موضوع همدل و همفکر بوده و هستند، و آن این است که شما و همفکران‌تان، دشمن بزرگ سرزمین ایران هستید."

آقای خادم خطاب به نخست وزیر اسرائیل افزوده: "گمان نکنید که در این فضا، آبی گل آلود است و قرار است از آن ماهی برای خود صید کنید.همیشه به یاد داشته باشید مردم ما از همه اقوام ، افکار، ادیان، مذاهب و سلیقه‌ها در برابر دشمن خود ، یک پیکر واحد هستند."

+ فدراسیون جهانی کشتی درباره کشتی علیرضا کریمی و حریف روسش تحقیق می‌کند

+ باید ببازی علیرضا؛ دستور به کشتی‌گیر ایرانی در مسابقات جهانی

نخست وزیر اسرائیل در بخش دیگری از پیام خود گفته است: "یک لحظه چشم خود را ببندید و به علیرضا فکر کنید. او ساعت‌های بی‌پایان تمرین کرده بود و آرزو داشت قهرمان جهان شود، اما رژیم ایران ترجیح می‌دهد ورزشکارانش ببازند، اما با اسرائیلی‌ها روبرو نشوند".

آقای نتانیاهو در پایان مستقیما خطاب به علیرضا افزوده: "می‌خواهم بدانی که زورگویانی که تو را مجبور کردند ببازی، خودشان خواهند باخت. رژیمی که روح رقابت و خلاقیت را در مردمش می‌کشد، رو به فناست. همین طور کسانی که کشور یهودیان را به ویرانی تهدید می‌کنند. آنها به خاک خواهند افتاد."

موضوعات مرتبط