محمد خاتمی: از رای به روحانی پشیمان نیستم

خاتمی و روحانی حق نشر عکس iSNA
Image caption محمد خاتمی مهمترین حامی حسن روحانی در انتخابات اخیر بود

محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران، حمایت "قاطعانه" خود از حسن روحانی، رئیس جمهور کنونی را اعلام کرده و گفته است انتقادهای روزهای اخیر از آقای روحانی "دسیسه" است.

آقای خاتمی گفته است: "ما نه تنها از حمایت و رای به آقای روحانی پشیمان نیستیم که همچنان قاطعانه از ایشان حمایت می‌کنیم و ایشان را موفق می‌دانیم"

به گزارش وبسایت آقای خاتمی او گفته است "این موج تخریبی به وجود آمده را هدفمند و دسیسه‌ای برنامه‌ریزی شده برای مایوس کردن مردم می‌دانیم."

در روزهای اخیر و به ویژه پس از ارائه لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ به مجلس، شماری از هواداران آقای روحانی می‌گویند که از رای به او پشیمان هستند.

برخی هواداران آقای روحانی می‌گویند او در آستانه انتخابات برای جلب آرا شعارهای تندی داد، اما پس از پیروزی در انتخابات از وعده‌های خود کوتاه آمده است.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
#شما؛ از رای دادن به حسن روحانی پشیمان هستید یا نه؟

در کنار انتقادها از آقای روحانی، عده‌ای از رای به نامزدهای فهرست امید در مجلس و همچنین شورای شهر انتقاد کرده‌اند.

پیام‌های محمد خاتمی برای دعوت رای به حسن روحانی و نامزدهای فهرست امید سهم چشمگیری در تقویت موج تبلیغاتی به نفع آنها داشت.

آقای خاتمی حمایت دوباره خود از حسن روحانی را در دیدار با اعضای مجمع روحانیون مبارز کاشان اعلام کرده است. او رئیس شورای مرکزی این نهاد روحانیان اصلاح‌طلب در ایران است.

دیدار محمد خاتمی با اعضای مجمع روحانیون مبارز در حالی انجام می‌شود که به گفته نزدیکانش دادگاه ویژه روحانیت از آغاز مهر ماه او را به مدت سه ماه از شرکت در هر گونه "مراسم سیاسی و تبلیغی" و حضور در هر جمع "غیرخانوادگی" منع کرده است.

موضوعات مرتبط