زهرا رهنورد رفع حصر خود بدون میرحسین موسوی را 'بی‌معنا' دانست

حق نشر عکس .
Image caption زهرا رهنورد گفته: "این روزها ساعاتی یا گاه دقایقی بر سر بالین مادر بیمار و ٩۴ ساله‌ام حاضر شده‌ام، هرچند نمی‌توانم بسیاری از ایرانیان که... در داخل و خارج کشور از دیدار با خانواده و عزیزان خود محروم هستند، را از خاطرم دور کنم."

زهرا رهنورد در ملاقاتی که به‌تازگی با دخترانش داشته، با رد شایعات مربوط به رفع حصر خود گفته است: "رفع حصر رهنورد بدون میرحسین موسوی هیچ معنایی ندارد."

وبسایت کلمه، امروز چهارشنبه ۴ بهمن نوشت خانم رهنورد در ملاقات هفتگی خود با دخترانش، همچنین افزوده که اخیرا به او اجازه داده شده تا "ساعاتی بر بالین مادر بیمار خود حاضر شود".

این چهره سیاسی منتقد، در عین حال با ارزیابی خوشبینانه از اینکه توانسته به دیدار مادر خود برود گفته که "شاید حاکمیت کمی از رفتارهای گذشته عبرت گرفته است".

بیشتر بخوانید:

اظهارات زهرا رهنور، در واکنش به شایعاتی است که اخیرا، در مورد احتمال رفع حصر وی انتشار یافته بود.

این شایعات، با توییت سه روز پیش الیاس حضرتی از اعضای حزب اعتماد ملی آغاز شد که می گفت خانم رهنورد "چند روزی است به دلیل بیماری مادرشان خارج ازحصر به‌سر می‌برند".

زهرا و نرگس موسوی دختران زهرا رهنورد و میرحسین موسوی، و میرمحمود موسوی برادر آقای موسوی، در واکنش های جداگانه ای خبر رفع حصر را تکذیب کرده بودند.

خانم رهنورد در دیدار اخیر با دختران خود یادآوری کرده: "۵ سال پیش بعد از مدت‌ها بی‌خبری از خانواده، تنها دقایقی پیکر بی‌جان پدرم را در سردخانه بیمارستان نشانم دادند. هفت سال قبل جنازه پدر میرحسین را نشانش دادند."

وی افزوده است: "این روزها ساعاتی یا گاه دقایقی بر سر بالین مادر بیمار و ٩۴ ساله‌ام حاضر شده‌ام، هرچند نمی‌توانم بسیاری از ایرانیان که با همین دلایل در داخل و خارج کشور از دیدار با خانواده و عزیزان خود محروم هستند، را از خاطرم دور کنم."

زهرا رهنورد با ذکر اینکه "نمی داند که این همه شایعه‌سازی با چه هدفی صورت گرفته" تاکید کرده است که "مانند ۷ سال گذشته همچنان هیچ خواسته‌ای جز آزادی زندانیان سیاسی، به‌خصوص آزادی زنان زندانی ندارد."

سایت کلمه در بخشی از خبر اظهارات خانم رهنورد نوشته که مادر این چهره سیاسی "به گفته اقوام در حال احتضار است" و حضور اخیر او بر بالین مادرش، در تنهایی و بدون حضور سایر اعضای خانواده صورت گرفته است.

زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، از حدود ۷ سال پیش در حصر خانگی به سر می برند.

موضوعات مرتبط