پلیس فدرال از 'رفتار' مهاجم فلوریدا مطلع شده بود

نیکولاس کروز در دادگاه به هفده فقره قتل عمد متهم شد

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

نیکولاس کروز در دادگاه به هفده فقره قتل عمد متهم شد

فرد متهم به تیراندازی در دبیرستان شهر پارکلند در فلوریدا امروز با حضور در دادگاه به طور رسمی در رابطه با کشتار هفده نفر تفهیم اتهام شده است.

همزمان، گزارش های متناقضی درباره عضویت نیکولاس کروز در یک سازمان معتقد به برتری نژادی سفیدپوستان به نام جمهوری فلوریدا منتشر شده است.

آقای کروز ۱۹ سال سن دارد و گفته می شود دانش آموز اخراجی مدرسه ای است که به آن حمله کرده است.

پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی، هم در حال تحقیق درباره عملکرد این سازمان نسبت به هشدارهایی است که پیش تر درباره آقای کروز دریافت کرده بود.

تیراندازی در دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس در شهر پارکلند فلوریدا پرتلفات ترین حادثه تیراندازی در یک مدرسه آمریکایی در شش سال گذشته است.

هفده نفر در این حمله کشته و ۱۴ نفر نیز به علت مصدومیت به بیمارستان منتقل شدند که حال سه نفر از آنها وخیم اعلام شده است.

تعدادی از دانش آموزان مدرسه و آرون فیس، دستیار مربی تیم فوتبال آمریکایی مدرسه که برای نجات دانش آموزان خود را جلوی مهاجم انداخته بود، در میان کشته شدگان هستند.

در پی تیراندازی روز چهارشنبه در فلوریدا بحث آزادی مالکیت اسلحه در آمریکا دوباره داغ شده ولی دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده بدون اشاره به این موضوع خواهان توجه بیشتر به موضوع سلامت روانی در این کشور شده است.

آقای ترامپ پنجشنبه در سخنانی در کاخ سفید گفت: "ما به همکاری با رهبران محلی با برطرف کردن مشکلات سلامت روان متعهد هستیم."

تحقیقات اف بی آی

گزارش ها حاکی از آن است که آقای کروز سال گذشته ویدیویی را در سایت یوتیوب منتشر کرده که در آن ابراز امیدواری کرده بود که به یک مهاجم مسلح حرفه ای به مدارس تبدیل شود.

منبع تصویر، WPTV

توضیح تصویر،

نیکولاس کروز یک ساعت پس از حادثه در حالی که محل تیراندازی دور می شد دستگیر شد

در آن زمان یک کاربر درباره انتشار این پیام ویدیویی به اف بی آی گزارش داده بود اما مقام های پلیس می گویند امکان شناسایی دقیق این فرد وجود نداشته است.

همزمان، گزارش شده است که به معلمان مدرسه مارجوری استونمن داگلاس در پارکلند نیز درباره آقای کروز هشدار داده شده بود.

جیم گارد که در مدرسه داگلاس ریاضی درس می دهد، در مصاحبه ای با روزنامه میامی هرالد گزارش داد که مدیریت مدرسه سال گذشته با فرستادن یک ای میل به معلم ها به آنها اطلاع داده بود که نیکولاس کروز هنگام به همراه داشتن کوله پشتی مجاز به تردد در مدرسه نیست.

هنوز علت اخراج نیکولاس کروز از دبیرستان داگلاس اعلام نشده اما به گفته یکی از هم کلاسی های سابق آقای کروز، در کوله پشتی او گلوله پیدا شده بود.

بعضی دیگر از دانش آموزان مدرسه نیز گفته اند بروز چنین رفتاری از نیکولاس کروز بعید نبود ولی پلیس محلی می گوید گزارشی درباره رفتار این دانش آموز دریافت نکرده است.

اسکات اسراییل، رییس پلیس محلی گفته است که مراجعه به محتوای حساب های کاربری آقای کروز در شبکه های اجتماعی نگران کننده بوده است.

هنوز علت قطعی تیراندازی در مدرسه داگلاس مشخص نشده است.

جردن جرب، فرمانده گروه نژاد پرست موسوم به جمهوری فلوریدا تایید کرده که آقای کروز در تمرین تیراندازی اعضای این گروه شرکت کرده ولی تاکید کرده که هیچ کس از اعضای این گروه از او نخواسته که چنین کاری را انجام دهد.