رئیس پلیس تهران: می‌توانستیم در برخورد با دراویش با آر‌پی‌جی واکنش نشان دهیم

تشییع جنازه

منبع تصویر، Mehr

توضیح تصویر،

تشییع جنازه نیروهای پلیس روز پنجشنبه در تهران برگزار شد. گفته می‌شود از میان دراویشی هم که روز دوشنبه زخمی شدند حال برخی وخیم است

حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران از بازداشت عوامل اصلی ناآرامی در شمال تهران خبر داده و گفته است پلیس می‌توانست در این حوادث رفتار تندتری در پیش بگیرد.

در درگیری میان پلیس با دراویش چند صد نفر بازداشت شده‌اند که از وضعیت آنها خبری در دست نیست. سه مامور پلیس و دو نیروی بسیجی نیز در این درگیری‌ها کشته شدند.

آقای رحیمی در تلویزیون ایران گفت براساس آمارهای ارائه شده ۲۶ دستگاه خودرو و ۱۹ پلاک از منازل مردم در این منطقه تخریب شده است. او گفته است بیشتر موارد تخریب "به دست دراویش" صورت گرفته است.

رئیس پلیس تهران گفته است نیروی انتظامی "اجازه نداد قطره‌ای خون از بینی شهروندی ریخته شود."

سرتیپ رحیمی گفته است پلیس می‌توانست "با یک آر پی جی منزل مورد نظر را نابود کند اما با اقتدار و درایت رفتار کرد."

منبع تصویر، Mehr

توضیح تصویر،

رئیس پلیس تهران گفته است نیروی انتظامی "اجازه نداد قطره‌ای خون از بینی شهروندی ریخته شود."

احتمالا منزل مورد اشاره رئیس پلیس تهران، خانه نور علی تابنده قطب دراویش گنابادی بوده که نیروهای لباس‌شخصی بارها تلاش کردند وارد آن شوند ولی موفق نشدند.

آقای رحیمی به تلویزیون ایران گفته است برخی بازداشت‌شدگان سابقه "هنجار شکنی" داشته‌اند. او گفته است "توقع دارد راننده‌ای که سه مامور پلیس را زیر گرفت اعدام شود."

کانال تلگرام مجذوبان نور، وابسته به دراویش گنابادی، گفته است شماری از دراویش بازداشت‌شده "با ضرب و جرح پلیس به شدت زخمی شده‌اند."

این کانال گفته است این افراد به تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام متهم شده و به زندان منتقل شده‌اند.

مجلس ایران روز گذشته در جلسه‌ای غیر علنی حوادث اخیر در خیابان پاسداران را بررسی کرد و حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران گفت برخوردهای خشونت‌آمیز و اهانت به پلیس را "به هیچ وجه تحمل نمی‌کنیم".