امام جمعه ایلام: خودروی پرادو در دولت اصلاحات واگذار شده بود

امام جمعه ایلام

منبع تصویر، fardanews

محمد نقی لطفی، امام جمعه ایلام و نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در این استان، در نامه‌ای خطاب به مردم ایران به انتقادها از او به دلیل استفاده از خودروی پرادو واکنش نشان داده و ضمن ابراز تأسف، نوشته است که این خودرو در زمان "دولت اصلاحات" به دفتر امام جمعه واگذار شده است.

آقای لطفی در این نامه که امروز سه‌شنبه هشت اسفند در خبرگزاری مهر منتشر شد، از این که "در فضای مجازی موجب تکدر خاطر و دغدغه برخی از نیروی انقلابی و ارزشی شده" ابراز تأسف کرده است.

او که پیش از این درباره "اهانت به جایگاه نماز جمعه" به شدت هشدار داده بود در این نامه با تغییر آشکار لحن خود، انتقادها را "نشانگر روحیه انقلابی و ساده‌زیستی و مقابله با منش اشرافیگری در جامعه متدینین و نیروهای انقلابی به ویژه جوانان و طلاب" دانسته است.

آقای لطفی پیشتر در خطبه‌های نماز جمعه در واکنش‌ به انتقادها گفته بود: "از بچه‌بازی‌هایتان دست بردارید. اهانت به جایگاه نماز جمعه، اهانت به رهبری و قابل پیگیری است. توصیه می‌کنم به این جایگاه که مین‌گذاری است، نزدیک نشوید و چنانچه نزدیک شوید، با مین به هلاکت خواهید رسید."

او در نامه امروز در توضیح چگونگی مالکیت خودروی پرادو که تصاویر آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود، نوشته است که این ماشین سال‌ها پیش از سوی "آخرین استاندار دولت اصلاحات" به دفتر امامت جمعه ایلام واگذار شده و "صرفا در شرایط اضطراری و ضروری برای جابجایی برخی مهمانان و یا استثنائا در برخی سفرهای شهرستانی مورد استفاده قرار می‌گیرد."

آقای لطفی در نامه امروز خود از کسانی که "با معیار عدالت و ارزش‌های انقلاب اسلامی" از او انتقاد کرده‌اند، تشکر کرده و آن را فرصتی برای اصلاح و تکامل خود دانسته است.

هادی لطفی، پسر امام جمعه ایلام در پی افزایش انتقادها از پدرش، عکس‌هایی از آیت‌الله خامنه‌ای، محمود هاشمی شاهرودی، حسن نصرالله و قاسم سلیمانی منتشر کرده بود که آنها را در حال پیاده شدن از خودروهای گران‌قیمت نشان می‌داد.

هم‌زمان با انتقادها از "اشرافی‌گری" امام جمعه ایلام، بسیاری از کاربران هوادار حکومت در شبکه‌های اجتماعی، به امامان جمعه شهرهای دیگر اشاره کرده‌اند که به گفته آنها الگوهای مناسبی برای ساده‌‌زیستی مقامات هستند.